Sudcovia strácajú trpezlivosť. Nepoučiteľným vodičom už berú majetok

19 Rozsudky za alkohol.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

K nováčikom, ktorí oľutujú, sú zhovievavejší.

Sudcovia strácajú trpezlivosť. Nepoučiteľným vodičom, ktorí si opätovne sadnú za volant pod vplyvom alkoholu, už berú aj majetok.

Vlani podľa štatistík ministerstva spravodlivosti zobrali autá desiatkam previnilcom. S viac ako jedným promile alkoholu v dychu jazdia po cestách každý rok tisíce vodičov. Len za prvých päť mesiacov tohto roka predviedli policajti pred sudcov 1816 obvinených.

K nováčikom, ktorí oľutujú, sú sudcovia zhovievavejší a vyviaznu s peňažným trestom alebo podmienkou.

Ak sa však na lavicu obžalovaných vrátia ako recidivisti, nepomôže im nič. Idú rovno do basy, s vodičským preukazom sa môžu rozlúčiť, a čo je pre nich najhoršie, auto, takpovediac, svojou bezočivosťou nedobrovoľne darujú štátu. Vlani takto prišlo o majetok 38 recidivistov.

S recidivistami sa nemazná ani bratislavský sudca Roman Benedikovič. Zakázať im jazdiť na pár rokov je nebezpečné, pretože ak by im ostalo auto, mohli by na ňom jazdiť opití aj bez vodičského preukazu.

Sudcovia recidivistov posielajú do väzenia. Ak chcú zhabať auto, musia myslieť na dôležitú vec, a síce aby trest nepocítila rodina vinníka, ktorá by auto mohla potrebovať.

Benedikovič vodičom odporúča, aby si jazdu pod vplyvom alkoholu dobre rozmysleli, pretože prísť o auto je to najmenej, čo ich bude zaujímať, keď s ním kohokoľvek zrazia.

Viac v reportáži Braňa Tomagu.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Opitý vodič

Dôležité udalosti