Sklenka vypovedal vyše sedem hodín v kauze korupcie sudcov

2906_Sherlock_Holmes__29_06_P30_Po_20_15__12.mp4
Zdroj: TV Markíza

Na NAKA ho priviezli policajti

Dnes už bývalý sudca Vladimír Sklenka, ktorý si mal s Marianom Kočnerom poslať tisícky správ cez Threemu, prišiel skoro ráno vypovedať na NAKA do Nitry. Jeho výsluch sa skončil po siedmich hodinách.

Ráno prišiel úplne inkognito a s hodinovým predstihom. Až pred vchod Národnej kriminálnej agentúry v Nitre ho priviezlo policajné auto. Z vozidla rýchlo vystúpil, ale TV Markíza sa ho podarilo nasnímať.


Vladimír Sklenka si s obvineným z vraždy Jána Kuciaka Marianom Kočnerom mal vymeniť vyše 9 000 správ. Mal od neho brať aj peniaze a iné plnenia.

Správy z Threemy ho usvedčujú z toho, že Kočnerovi vynášal "insiderské informácie" nielen z Okresného súdu Bratislava I, ale aj z Najvyššieho súdu SR a Krajského súdu Bratislava.

Sklenka mal od Mariana Kočnera prijať finančnú hotovosť, mobilný telefón iPhone a fakturovať na meno svojej manželky služby, ktoré sa nikdy nestali.

Podľa právneho zástupcu Vladimíra Varinského by mal výsluch jeho mandanta trvať niekoľko dní. „Možno sa skončí v piatok, možno na budúci týždeň. Je to na dlhšie,“ skonštatoval počas pauzy vo vypočúvaní.

Akékoľvek ďalšie vyjadrenie k prípadu či priebehu výsluchu odmietol poskytnúť. „Nemám mandát, možno po výsluchu, po dohode s klientom, ak mi ten mandát dá, poskytneme krátke stanovisko. Vypovedá, to je všetko, viac k tomu nepoviem,“ skonštatoval Varinský.

Na výsluchu bol prítomný aj advokát Peter Filip, ktorý obvinenému Sklenkovi bude tiež klásť otázky na konci výsluchu. Podľa jeho slov nič nové sa nedozvedel. "Nemyslím si, že postupy v právnom poriadku Slovenskej republiky v takomto druhy kauzy, by mali byť takéto. Ak človek pácha trestnú činnosť k získaniu finančných prostriedkov, nemalo by sa k nemu pristupovať tak, ak niekoho usvedčí, budeme sa zaoberať beztrestnosťou," myslí si. 


Dnes už bývalý sudca má pre spoluprácu s políciou dočasne odložené obvinenie, čiže v tejto kauze má pozíciu svedka. S vyšetrovateľmi sa neskôr rozhodla spolupracovať aj obvinená exsudkyňa Miriam Repáková. Je preto vylúčená na samostané konanie a stíhaná na slobode. Na NAKA vypovedala niekoľko hodín minulý týždeň vo štvrtok.

Pozrite si reportáž redaktorky TV Markíza Moniky Kolekovej:


NITRA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vladimír sklenka

Dôležité udalosti