Dôchodcu z Banskej Štiavnice, ktorý zaútočil na manželku kyselinou, obvinili z pokusu o vraždu

Dukka, ruiny rímskeho mesta v severnom Tunisku.
Zdroj: facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Syna postrelil.

Vyšetrovateľ už obvinil 68-ročného muža z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu a nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Dôchôdca mal  v sobotu (20. 6.) v Banskej Štiavnici zaútočiť zbraňou a horľavou látkou na členov rodiny.

Banskobystricé policakjné riaditeľstvo na sociálnej sieti informuje, že vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

Incident sa mal odohrať v jednej z banskoštiavnických ubytovní. Muž podľa polície najskôr ohrozil život svojej bývalej manželky a neskôr aj ostatných členov rodiny, voči ktorým mal použiť strelnú zbraň. Poškodeným sa z miesta podarilo utiecť, podozrivý muž sa následne pokúsil siahnuť si na život, no na miesto dorazili policajti, ktorým sa ho podarilo zadržať.

Zdroj: facebook/Polícia SR - Banskobystrický kraj

Žene pri incidente spôsobil vážne zranenia tým, že ju mal poliať neznámou horľavou látkou a synovi spôsobil strelné poranenie. Obvinený muž sa len nedávno vrátil z výkonu trestu odňatia slobody, kde si odpykával trest za týranie blízkej a zverenej osoby. Zbraň, ktorú údajne pri čine použil, nemal podľa polície v legálnej držbe.

O prípade sme odvysielali aj reportáž v Televíznych novinách.


BANSKÁ ŠTIAVNICA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti