S Kočnerom bol jedna ruka, teraz svedčí proti nemu. Sklenka odštartoval svoj výsluch na NAKA

2906_Sherlock_Holmes__29_06_P30_Po_20_15__12.mp4
Zdroj: TV Markíza

Svedčí aj proti bývalým kolegom.

S Kočnerom bol jedna ruka, teraz svedčí proti nemu a bývalým kolegom. Vladimír Sklenka odštartoval svoj niekoľkodňový výsluch na NAKA. S policajtmi spolupracuje už niekoľko mesiacov a preto má dočasne odložené obvinenie. Od Mariana Kočnera pritom bral peniaze aj iné dary.

Prišiel úplne inkognito a s hodinovým predstihom. Vladimíra Sklenku až pred vchod NAKA priviezli policajti. Z vozidla vystúpil rýchlo.

V kauze obvinených sudcov z Kočnerovej Threemy má postavenie svedka. Stíhanie mu dočasne odložila prokurátorka Valéria Simonová.

„Voči bývalému sudcovi bolo dočasne odložené vznesenie obvinenia. K dôvodom takéhoto postupu sa vzhľadom na to, že trestné stíhanie je neverejné, nebudeme bližšie vyjadrovať," uviedla Simonová.

S policajtmi vraj spolupracuje od začiatku roka. Teda rozprávať začal ešte predtým, ako sudcov zadržali a obvinili. Vyšetrovateľa Miroslava Bachera zo špeciálnej skupiny Hmla zachytila naša kamera pred Sklenkovým domom koncom januára, keď robili domové prehliadky u viacerých sudcov a Norberta Bödöra.

Vladimír Sklenka sa dá považovať za kľúčového svedka. V uznesení o obvinení sa rozsiahle opierala prokurátorka práve o jeho výpovede a svedectvá. Na jeho výsluchu sa v pondelok objavili viacerí advokáti obvinených.

Viac sa dozviete z priloženej reportáže


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vladimír sklenka

Dôležité udalosti