Fascinujúce video! Čo sa deje v maternici tesne po oplodnení

oplodnenie.jpg

Ako sa za 20 dní z jednej bunky stáva zložitý systém.

Vizualizácie v 3D vám za necelé dve minúty ukáže, čo sa deje v maternici ženy tesne po oplodnení. Embryo sa usadí v sliznici maternice a začne sa vytvárať placenta. Je to orgán, ktorý spája plod so sliznicou a jeho funkciou je dodávať výživu a kyslík.

Keď má embryo 14 dní, má veľkosť špendlíkovej hlavičky. V jeho centre sa vytvorí hmota, ktorá začne hustnúť. Je uprostred dvoch vreciek s tekutinou a pripravená na budovanie základných systémov tela. Ako prvá sa vytvorí nervová sústava. Vyformuje sa hlboká drážka pozdĺž chrbta. Záhybmi z oboch strán sa vytvorí trubica, z ktorej bude neskôr miecha. Z dvoch veľkých gúľ budú mozgové hemisféry.

Embryo sa zakriví smerom dovnútra. Začnú sa tvoriť srdce a cievy. Embryo prechádza všetkými vývojovými etapami. Najskôr vyzerá ako ryba, potom ako plaz. Ešte týždne potrvá, kým nadobudne ľudskú podobu.

Video zachytáva embryo počas 20 dní. Za tento čas sa z malej bunky zmení na zložitý systém s dokonale synchronizovanými bunkami. Tento malý organizmus je vlastne sám sebe dokonalým architektom.

https://www.youtube.com/watch?v=PET6hCHA8H8
USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.