Predsedníčka Súdnej rady L. Praženková sa vzdala funkcie

Urobila tak, keďže nemá podporu väčšiny členov rady.

Predsedníčka Súdnej rady SR Lenka Praženková sa v utorok vzdala funkcie. Urobila tak vzhľadom na to, že nemá podporu väčšiny členov rady. Až do zvolenia nového vedenia bude funkciu vykonávať členka Súdnej rady Eva Mišíková. Súdna rada o tom informuje na svojej webovej stránke.

Praženková vo svojom stanovisku odmieta byť osobne zodpovedná za stav celého súdnictva.

"Úroveň, na ktorú sa súdnictvo dostalo, ovplyvnili mnohé javy a rôzne problémy, ktorými trpí už dlhodobo. Pravdou je, že v poslednom období dôverou verejnosti mimoriadne otriasli najmä udalosti, ktoré nastali, a informácie zverejnené od augusta 2019," skonštatovala Praženková.

Dúfa, že pod novým vedením bude Súdna rada SR pracovať efektívne, aby sa prinavrátila dôvera verejnosti v súdnictvo a aby si rada získala dôstojné postavenie v spoločnosti.

Praženková mala v pondelok 29. júna čeliť odvolávaniu, ktoré navrhlo šesť členov Súdnej rady SR. Hovorili, že jej zotrvaním vo funkcii by bola vážne ohrozená dôveryhodnosť a dobrá povesť súdnictva. Odvolať ju chceli aj preto, lebo podľa nich opakovane porušovala svoje povinnosti.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Lenka praženková

Dôležité udalosti