Auto skončilo mimo cesty, nehodu neprežil Macedónčan (†43)

Nehoda pri Veľkých Levároch.
Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Pravdepodobnou príčinou nešťastia mohol byť mikrospánok.

Na diaľnici D 2, v katastri obce Veľké Leváre, sa stala vážna dopravná nehoda, po ktorej zomrel vodič osobného auta. Na mieste boli hasiči z Malaciek a Kútov.

Auto po nehode skončilo mimo cesty, pričom v ňom zostal zakliesnený vodič. Hasiči ho po príchode vyslobodili hydraulickým vyslobodzovacím a poskytli mu prvú pomoc. Žiaľ, kým prišiel záchranársky vrtuľník, osoba zraneniam podľahla, informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ.  Diaľnica bola v danom úseku v čase pristávania vrtuľníka uzavretá.

Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo krátko pred 8.30 h, vyšetrujú policajti diaľničného oddelenia Malacky.

"Podľa dostupných informácií z miesta dopravnej nehody prechádzal vodič osobného motorového vozidla po diaľnici D2 v smere do Bratislavy, pričom v úseku km 23 z doposiaľ presne nezistených príčin zišiel mimo cesty do priekopy, kde narazil do oplotenia," uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková. Obeťou dopravnej nehody bol podľa hovorkyne 43-ročný Macedónčan. Na zistenie prítomnosti alkoholu a iných návykových látok v tele vodiča nariadili odber krvi.

Mihalíková ďalej informovala, že pravdepodobnou príčinou vzniku dopravnej nehody mohol byť mikrospánok. "Krátke upadnutie do spánku, ktoré môže trvať len desatiny sekundy, je nebezpečným javom na cestách. Preto vodičom odporúčame, aby nepodceňovali odpočinok, nesadali za volant unavení a robili si počas dlhej jazdy pravidelné prestávky," dodala.

MALACKY/tvnoviny.sk, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Malacky

Dôležité udalosti