Na kúpalisku v Podhájskej zasahovali kukláči. Dôvodom je odber vody

Na snímke zľava Cesar Rodolfo a Matej Maldeňák.
Zdroj: TV Markíza

Enviro špecialisti si to dnes namierili najskôr za starostom obce.

V Podhájskej v stredu (24.6.) zasahovali kukláči. Priamo na kúpalisku, ale aj na obecnom úrade. Odborníci kontrolovali pôdu či potrubia, ktoré sú napojené na geotermálny vrt.

Obec Podhájska je známa svojím termálnym kúpaliskom. Enviro špecialisti si to dnes namierili najskôr za starostom obce. V papieroch, ktoré priniesli, sa vraj písalo, že ilegálne odoberali vodu a neplatili za ňu. Starosta to odmieta.

"Je to vo výpisoch, aj som si to teraz prekontroloval. Máme aj za minulý rok zaplatený nedoplatok. A v tomto roku 2020 máme zaplatený poplatok za prvý i druhý štvrťrok," tvrdí starosta Podhájskej Roman Ivan.

Ten pred mesiacom odvolal dvoch konateľov termálneho kúpaliska a taktiež jedného člena dozornej rady. K tomu, či dali podnet na políciu oni, sa vyjadriť nechcel. Tvrdí iba, že stratili jeho dôveru.

Jaroslav Václav, bývalý konateľ Termálneho kúpaliska Podhájska, odmieta spojitosť s trestným oznámením. Odvolaný konateľ kúpaliska ale zároveň poukazuje práve na už spomínané povolenia týkajúce sa vody.

"V roku 2018 tom bolo vystavené povolenie na vypúšťanie vody, skončilo 31.1.2020 a išlo to ďalej. Tak som hovoril, že nemáme povolenie na vypúšťanie a nemôžeme ďalej fungovať. Odpoveď znela, že to si nemôžeme dovoliť," opísal Václav.

Podľa polície akcia Prameň prebieha na viacerých miestach nitrianskeho kraja a skúmajú podozrenia z trestného činu ohrozenia a poškodenia životného prostredia, krádeže a legalizácie prímu z trestnej činnosti.

Viac v reporáži Mareka Šilhavíka.


Celé dnešné Televízne noviny si môžete pozrieť markizaplus.sk.

PODHÁJSKA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kúpalisko

Dôležité udalosti