V Lučenci kradol iba 13-ročný Dávid. Z reštaurácie si privlastnil stovky eur

19 Govnet stihanie D.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Mladý zlodej skončil v reedukačnom centre.

Bol postrachom mesta a to má len 13 rokov. Tentoraz ale nehovoríme o americkej komédii. Chlapec z Lučenca sa dal na zlodejskú dráhu, pričom jeho kroky po celý čas snímali priemyselné kamery.

Bolo po piatej ráno. Do reštaurácie v Lučenci prichádzal mladík, ktorý sa vôbec nemaskoval. Presne vedel, kam chce ísť a pre čo. Namieril si to priamo za bar, otvoril kasu a kradol. Potom sa poobzeral po reštaurácii a vrátil sa ku kase.

Majiteľ reštaurácie vyčíslil škodu okolo 400 eur. To Dávidovi ale nestačilo. Počas dňa vošiel aj do miestneho svadobného centra. Využil moment, keď sa predavačka venovala zákazníčke. Neskôr si vyhliadol aj ďalší objekt.

Bol tak drzý, že vošiel do rodinného domu. V dome boli ďalší traja ľudia. Keďže bola noc, hneď si ho nevšimli. Na poschodí začal lašovať, no domáca ho nachytala. Podarilo sa mu ale ujsť a v meste sa spustila pátracia akcia.

Ako uviedla psychologička, u mladíka nevidela strach alebo úzkosť, takže ide o zjavne kriminogénne správanie, ktoré si vyžaduje nápravu.

Dávidovi rodičia tvrdia, že mu niekto musel "dať pofajčiť", nahovoriť ho na túto činnosť a čakať na peniaze, ktoré ukradol. Oni z nich vraj nič nemali.

Policajti síce prípad neriešia, no v meste budú mať od mladého zlodeja na istý čas pokoj. Skončil totiž v reedukačnom zariadení.

Téme sa venovali Marián Vladovič a Peter Ziman.


Celé dnešné Televízne noviny si môžete pozrieť markizaplus.sk.

LUČENEC/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zlodej

Dôležité udalosti