Ľudí v areáli bojnických kúpeľov prekvapil turniket. Za vstup musia po novom platiť

Ilustračná foto.
Zdroj: TV Markíza

Niektorí tomu hovoria ďalšia atrakcia, no tentoraz nechcená.

Na jednej strane rozhorčení ľudia a na druhej podnikateľ, ktorý trvá na svojom. Do známych kúpeľov v Bojniciach sa už možno bez vstupného nedostanete. A to ani na prechádzku.

Historické miesto, kde sa liečili ľudia už okolo roku 1113. A obľúbené sú do dnešného dňa. Mnohí ich areál využívajú aj na prechádzky či šport.

Ľudí v týchto dňoch ale prekvapil turniket. V šoku zostali, keď odokryli igelit. Píše sa tam jasne - aby ste sa dostali do areálu, musíte zaplatiť jedno euro.

Kúpele totiž ležia priamo v prírode, a tak je prechádzka okolo kúpeľných domov a prameňov vyhľadávaná.

Turistom sa nové pravidlá nepáčia. Preto sme sa pýtali priamo šéfa kúpeľov, či sa sem zadarmo už nikto nedostane. "Áno, plánujem v budúcnosti vyberať a spoplatniť tento priestor," odpovedal riaditeľ kúpeľov Slavomír Eliáš.

Odôvodňuje to tým, že sa stará o 105 hektárov. Často musí riešiť zničené plochy po vandaloch, a to niečo stojí. Miestni ale hovoria - kúpele sú predsa národné bohatstvo všetkých.

"Veľmi ťažko by ste našli niekoho, kto obdobne bojuje za to, aby zostalo zachované toto bohatstvo, ktoré ja dnes musím zastupovať a aj takýmto spôsobom chrániť pred vandalmi, ktorí tu lietajú na bicykloch, idú zraziť ľudí, rozhadzujú smeti a my po nich upratujeme," dodal si Eliáš.

Viac sa dozviete v reporáži Petra Zimana.

Celé dnešné Televízne noviny si môžete pozrieť markizaplus.sk.

BOJNICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bojnice

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.