Premiér ich odmietol, hlavný hygienik prijal. Nahnevaní jarmočníci žiadajú uvoľniť zákazy

Ilustračná foto.
Zdroj: TV Markíza

Bez preplnených jarmokov hrozí niektorým bankrot.

Hlavný hygienik Ján Mikas sa dnes stretol s jarmočníkmi, ktorým sa nepáči, že od prvého júla môže prísť na hromadné podujatie iba limitovaný počet ľudí. Hovoria, že bez tradičných preplnených jarmokov či hodov hrozí viacerým predavačom bankrot.

Zdá sa, že protesty trhovníkov predsa len zabrali. Dnes prišli do Bratislavy bez trúbenia a blokovania ciest.

Jarmočníci mali pôvodne v pláne na Slovensku aj dnes protestovať, no upustili od toho hlavne preto, že sa s nimi konečne niekto stretol.

Nepáči sa im, že konzílium povolilo od prvého júla hromadné akcie iba pre limitovaný počet tisíc ľudí. Hlavnému hygienikovi preto povedali, aké majú predstavy.

Regulácia a kontrola účastníkov jarmoku je podľa jarmočníkov diskriminačná, neplatí podľa nich rovnaký meter na každého podnikateľa. Obchodné domy či stánky na ulici regulovať alebo sledovať hostí nemusia.

Ubezpečujú, že aj pre hody sprevádzané hudbou či drobné festivaly je bezpečnosť prvoradá. Tvrdia, že aj pri väčšom množstve návštevníkov zvládnu všetky zdravotné požiadavky.

Hlavný hygienik si ich vypočul, požiadavky zapísal a dal im prísľub. "Hlavný hygienik ich návrhy bude na najbližšom konzíliu zdravotníkov tlmočiť s tým, že je potrebné tieto návrhy prediskutovať po odbornej stránke," uviedla hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva Daša Račková.

Jarmočníci sú tak vo veľkom očakávaní, ako konzílium rozhodne. Mnohých môžu totiž obmedzenia položiť na lopatky.

Viac sa dozviete v reportáži Branislava Tomagu.


Celé dnešné Televízne noviny si môžete pozrieť markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti