Navštívili sme školu, kde študovali Kollár a Krištúfková. Ich školiteľa by ste hľadali márne

19 Sme rodina plagiatori.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Beztrestne opísať väčšinu textu dvojici umožnil Jozef Minďáš.

Boris Kollár a Petra Krištúfková študovali ako cez kopirák. Záverečné práce predsedu parlamentu aj poslankyne vznikli na rovnakej vysokej škole a beztrestne opísať väčšinu textu im dokonca umožnil rovnaký školiteľ Jozef Minďás. O ňom už dva dni niet ani chýru ani slychu. Hľadali sme ho aj v škole. Tá vyzerá, že funguje aj nefunguje zároveň.

Na stránke Stredoeurópskej vysokej školy je posledný článok ešte z novembra, aj to v azbuke. A nielen na internete to vyzerá, ako keby nefungovala. Aj jedna z jej budov v Skalici je už evidentne dlho opustená.

Škola má však v meste ešte ďalšiu budovu. Názov z nej síce opadáva a okná má zastreté, ale dvere sú otvorené. Vo vnútri sme po chvíli stretli jedného zo zamestnancov.

Rektorovi a zároveň aj školiteľovi Kollára a Krištúfkovej sme sa snažili volať niekoľkokrát včera aj dnes. Telefón mal však vždy vypnutý.

Odpoveď od Minďáša sme nedostali ani na mail a nedovolali sme sa ani na iné čísla, ktoré si škola na stránke uvádza.

Mimochodom, spomínaný Jozef Minďáš je prvým slovenským nositeľom Nobelovej ceny. Má za sebou ale viacero škandálov. Ako riaditeľa štátneho podniku Lesy SR ho zamestnanci obvinili z rozkrádania a hrozí mu 15-ročný trest. Jedným z nich bol vtedy, zhodou okolností, súčasný minister pôdohospodárstva Ján Mičovský.

"Som presvedčený, že aj to, že pán Minďáš je v pozadí týchto káuz len dokazuje, že jeho rola v štátnom podniku Lesy SR bola veľmi zlá," uviedol minister.

Okrem týchto problémov bude mať možno čoskoro na krku aj ďalšie. Zvláštne fungovanie skalickej školy, mimochodom patriacej podnikateľovi Ivanovi Kmotríkovi, totiž už preverujú kontrolóri z ministerstva školstva.

"Tá kontrola beží od minulého alebo predminulého mesiaca. Nemám o tom informácie, nefunguje to u nás tak, že by som zavolal, že povedzte mi, aké sú tam nálezy. Počkáme, kým bude správa a budeme konať," vyjadril sa minister školstva Branislav Grohling.

Téme sa venoval Martin Petro.


Celé dnešné Televízne noviny si môžete pozrieť markizaplus.sk.

SKALICA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti