Dve kilá za dva týždne: Zhodíte ich aj vy vďaka pomôcke, ktorú používali už Egypťania

Preplnená pláž v britskom Brightone.
Zdroj: Robert Kneschke/shutterstock.com

Zmestí sa aj do kabelky a poznáte ju od detstva.

Vaše telo je perfektné také, aké je. Nenechajte si nahovoriť nič iné. Ak aj tak máte chrobáka v hlave, vedzte, že by mohlo byť ešte dokonalejšie. Máme pre vás pár rád, ako sa zbavíte dvoch kilečiek iba za 14 dní.

Je to v podstate veľmi jednoduché. Schudnúť dve kilá, za dva týždne, dokážete pravidelným cvičením trikrát týždenne po pol hodine. Ale netešte sa príliš skoro. Nebude to žiadna prechádzka ružovou záhradou. Prečo?

Dôvod je jednoduchý, telo sa malých tukových zásob nebude chcieť vzdať. Schováva si ich totiž do zásoby na horšie časy.

Staré dobré švihadlo

Vychádzajme teda z faktu, že už teraz cvičíte pravidelne. Aby ste telo zbavili tukových zásob, potrebujete niečo, pri čom sa poriadne zapotíte. Malo by to byť cvičenie, pri ktorom zapojíte všetky svaly a spaľovanie sa prepne na najvyššiu rýchlosť.

Zdroj: Jacob Lund/shutterstock.com

A preto je dobré do cvičenia zaradiť práve skákanie cez švihadlo, pretože je ideálne pre spaľovanie kalórií. Len samotným skákaním spálite počas 10 minút až 100 kalórií. A to nie je všetok pozitívny vplyv. Skákaním zastavíte tiež pocity hladu. A dôvod? Skoky žalúdok dokonale zmätú a on potom produkuje menej hormónu ghrelin, ktorý je v našom tele zodpovedný za náš apetít.

Kedy spálite najviac kalórií?

Pokiaľ chcete efekt spaľovanie tuku využiť naplno, mali by ste cvičiť vždy ráno pred raňajkami. Je pravda, že kvôli tomu budete menej spať, ale uvidíte, že sa to oplatí. Keďže vaše telo bude musieť po nočnom kľude siahnuť do vlastných rezerv, spaľovanie sa znásobí. Ale rozhodnutie je na vás, pretože vy sa najlepšie poznáte.

TIP: Kedy je najideálnejší čas na cvičenie?

Popri cielenom tréningu musí vášmu plánu zodpovedať aj strava a nemali by ste jej zloženie podceňovať. Ak zjete toľko kalórií koľko spálite, vaše tukové vankúše sa nikdy nerozpustia. Nebojte sa, kalórie počítať nemusíte. Úplne vám postačí ak sa budete riadiť našimi tromi bodmi:

Urobte si systém

Nejedzte viac ako tri hlavné jedlá denne. Neustálym prísunom sa nazbierajú kalórie, o ktorých rýchlo stratíte prehľad. Pre udržanie príjmu kalórií je dôležité prijímať jedlo pod kontrolou a vždy v rovnakom čase. Naplánujte si preto jedlo aspoň 30, ak zvládnete radšej aj 60 minút po skončení cvičenia.

Sústreďte sa na jedlo

Chutí to skvele? Môže byť, ale sústreďte sa radšej na to, kedy ste sýty. Naučte sa rozlišovať medzi hladom a chuťou. Pomôže vám, ak sa nenecháte rozptyľovať mobilom, počítačom alebo televíziou a budete tak žuť veľmi pomaly. Uvedomelé žuvanie sa oplatí - uvoľňuje totiž hormóny sýtosti, ktoré cítite ale až po 20 minútach.

Pite, ale nie alkohol

Vody a nesladeného čaju. To sú vaši favoriti. Vypite ich toľko, koľko budete chcieť. Pozor, alkoholu sa radšej vzdajte. Okrem toho, že má veľa prázdnych kalórií, nezasýti vás a navyše ešte aj zvyšuje chuť a brzdí spaľovanie, píše bety.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.