Prokuratúra podala žalobu vo veci výstavby lyžiarskej haly na Donovaloch

Vizualizácia projetku Donovalley Resort.
Zdroj: kontio.sk

Dôvodom je nesúlad všeobecne záväzného nariadenia obce Donovaly s územným plánom.

Okresná prokuratúra Banská Bystrica podala žalobu na krajskom súde vo veci výstavby letnej lyžiarskej haly Donovalley Resort na Donovaloch. Dôvodom je nesúlad všeobecne záväzného nariadenia obce Donovaly s územným plánom, ktorý počíta s výstavbou haly. Potvrdil to hovorca Okresnej prokuratúry Banská Bystrica Ivan Vozár.

"Dňa 24. júna 2020 podala Okresná prokuratúra Banská Bystrica na Krajskom súde v Banskej Bystrici žalobu na vyslovenie nesúladu všeobecne záväzného nariadenia obce Donovaly, ktorým sa vyhlasujú záväzné časti Územného plánu rekreačnej zóny komplexného strediska cestovného ruchu Donovaly podľa zmien a doplnkov č. 14, so zákonom o obecnom zriadení, stavebným zákonom a inými," priblížil Vozár.

Prečítajte si aj: Kollárov školiteľ o jeho diplomovke a štátniciach: Všetko bolo v súlade so zákonom

Prokurátorka okresnej prokuratúry vo februári podala protest proti všeobecnému záväznému nariadeniu, ktorým sa vyhlasuje územný plán počítajúci s výstavbou haly. Konštatovala, že zmena územného plánu obce Donovaly nie je v súlade s územným plánom Banskobystrického samosprávneho kraja.

Donovaly podľa nej nedodržali zákonný postup pri vyhlásení všeobecne záväzného nariadenia. Prokurátorka vo svojom odôvodnení pripomenula aj to, že územný plán, jeho zmeny a doplnky č. 14 neschválilo obecné zastupiteľstvo, čo je podmienkou pre následné vyhlásenie všeobecného záväzného nariadenia.

Prečítajte si aj: Náčelník polície Gajdoš končí vo svojej funkcii. Primátor Vallo prijal jeho rezignáciu

Obec pred časom deklarovala, že stavba nemôže byť v rozpore s územným plánom  Banskobystrického samosprávneho kraja, pretože územný plán obce Donovaly je v súlade s územným plánom  Banskobystrického samosprávneho kraja.

Projektový manažér haly Igor Obšajsník tiež povedal, že projekt lyžiarskej haly pripravili na základe územného plánu obce Donovaly, ostatných schválených predpisov a v súčinnosti s povoľujúcimi úradmi.

Lyžiarska hala Donovalley Resort má slúžiť na celoročné lyžovanie, snoubordovanie, plávanie, korčuľovanie a hokej. Súčasťou haly by mali byť aj reštaurácie a bary, hotel, oddychová zóna a konferenčné priestory, uvádza sa v zámere projektu. Hala by mala mať rozlohu 4,48 hektára a stáť 60 miliónov eur. Petíciu proti jej výstavbe podpísalo viac ako 22.000 ľudí.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Donovaly

Dôležité udalosti