Starostka Fekišoviec opäť púta pozornosť. Miestni sa sťažujú, že šachuje s obecným majetkom

Nízky kop sa skončil zlomeninou útočiaceho bojovníka.
Zdroj: Reprofoto youtube/obec Fekišovce

Napriek sťažnostiam premierstňuje zariadenie z cirkevnej budovy.

Fekišovce, ktoré sa začiatkom minulého roka preslávili videom z úvodného obecného zastupiteľstva, opäť pútajú pozornosť. Starostka Miloslava Fedorová premiestňuje zariadenie z cirkevnej budovy. Je vraj obecné, a aj keď ho tam obyvatelia využívali, bude radšej inde.

Video z tejto dediny sa stalo hitom internetu. Starostka na ňom nútila poslancov spievať hymnu, aj keď im to veľmi nešlo.

Od jeho zverejnenia uplynuli takmer dva roky. A Fekišovce sú stále rozdelené na dva tábory. Kritikom starostky sa teraz nepáči, aké poriadky začala robiť s obecným majetkom. Fedorová tvrdí, že nerozumie, prečo má cirkev narábať s obecným majetkom.

Miestni ale tvrdia, že aj keď bolo zariadenie v cirkevnej budove, využívali ho obyvatelia celej dediny. Hrali tam ping pong či cvičili v posilňovni. V budeove organizovali aj kary a spoločenské oslavy.

No budova teraz zostala prázdna a obyvatelia sa pýtajú, kde sa uskutoční kar, keď niekto zomrie. "Keď si budú chcieť prenajať stoly, tak môžu, a potom nám ich vrátiť," tvrdí Fedorová.

Obyvateľka Fekišoviec pripomína, že zariadenie je obecné a platené z daní miestnych. Nový kultúrny dom by pritom mal byť hotový až koncom roka. Starostka sa podľa kritikov so sťahovaním poponáhľala. No ona tvrdí, že na to bol najvyšší čas.

"Ideme urobiť také kroky, aby sme naše veci zhodnotili, aby to slúžilo občanom naďalej," tvrdí Fedorová.

O ďalšom využití cirkevnej budovy bude musieť rozhodnúť farár. "Ale určite to prázdne nezostane, veď tu je spoločenská miestnoť, kapacitu má nejakých 120 ľudí," myslí si jedna z obyvateliek obce

Pozrite si reportáž Vladimíra Bučka.


FEKIŠOVCE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Fekišovce

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.