Minister školstva Gröhling: Žiakov čaká koncoročné vysvedčenie v novej forme

ruska faza_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Spresnil aj to, aký má byť návrat do škôl v septembri a prečo sa testovanie piatakov posunie.

Redaktorka Televíznych novín Andrea Šprochová sa zhovárala s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom (SaS). V rozhovore sa venovali rôznym témam, vrátane vysvedčení, ktoré žiaci dostanú už zajtra.

Ako priblížil šéf rezortu, tento rok bude iné ako zvyčajne. Keďže bol druhý polrok výrazne zasiahnutý epidémiou koronavírusu, situácia ovplyvní aj koncoročné vysvedčenie.

Podľa Gröhlinga bude obsahovať viac typov hodnotenia. Rodičia budú môcť nájsť klasické známky, slovné zhodnotenie aj zmienku o tom, či žiak daný predmet v tomto polroku absolvoval. "Bude to taká trojkombinácia polroku, ktorý sme spolu zažili," dodal minister.

Koronavírus je stále aktuálnou témou. Rodičov, žiakov aj študentov preto prirodzene zaujíma, či sa po letných prázdninách školy otvoria alebo hrozí, že vzdelávať sa bude opäť doma.

Už teraz existujú opatrenia, na ktorých rezort v prípade rizika pracuje. Riadiť sa bude akýmsi semaforom, podľa ktorého rozdelí školy do troch skupín. Pristupovať sa k nim bude individuálne a regionálne podľa aktuálnej situácie a hrozby, že v danej časti Slovenska môže vzniknúť ohnisko nákazy.

Minister ale odpovedal aj na otázky ohľadne predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), ktorý čelí kritike za odpísanú diplomovú prácu.

Celý rozhovor si môžete pozrieť v tomto videu:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ministerstvo školstva

Dôležité udalosti