Po novom bratislavskom obchvate by sme sa mohli previezť už budúci rok, no bude to mať háčik

Chýbať budú kľúčové privádzače, a tak sa nebude dať odbočiť na D1.

Po novom bratislavskom obchvate by sme sa mohli previezť už na budúci rok, no bude to mať jeden háčik. Z novej cesty sa nebude dať odbočiť na diaľnicu D1. Minister dopravy hovorí o zodpovednosti bývalých štátnych úradníkov.

Po novom vonkajšom obchvate sa už onedlho odvezieme od hraníc s Rakúskom až po bratislavskú Raču. Na jednom mieste sa nová cesta pretne aj so súčasnou diaľnicou D1. Ide o známy úsek pred vstupom do hlavného mesta. Minister dopravy priznáva, že práce na novej križovatke meškajú.

Meškanie križovatky však nie je najväčší problém. Ak sa aj D1 pretne s novým obchvatom, obe strategické dopravné tepny nebudú prepojené. Meškajú aj privádzače.

Autá, ktoré tak budú prichádzať po D1 do Bratislavy od Senca, sa tak budú musieť istý čas pripájať na nový obchvat veľmi komplikovane, a to iba cez bočné cesty. Nový obchvat za takmer dve miliardy tak ani po dokončení nebude plne funkčný.

Otázne teraz je, kto môže za celú situáciu. Nový minister dopravy hovorí, že na vine je bývalé vedenie NDS-ky. Dopravný analytik vidí zlyhania už u exministra dopravy Počiatka. No a Arpád Érsek zasa obviňuje aktivistov a ich námietky.

Otázkou už iba zostáva, kedy by mohla byť D1 prepojená cez privádzače s novým obchvatom. Ministerstvo uvádza, že najskôr v roku 2025, a to za predpokladu, že nedôjde k žiadnym odvolávačkám.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Bratislava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.