Všetko o difuzéroch. Máte jeden doma?

Ilustračná snímka.
Zdroj: shutterstoc.com/New Africa

Ovplyvnia vašu domácnosť, náladu aj peňaženku.

Difuzéry sú v súčasnosti obrovským hitom na trhu. Sú krásnym doplnkom do domácnosti, osviežia vzduch a dokážu vám pomôcť aj so zdravím.

Difuzér môžeme vnímať ako malý zvlhčovač ovzdušia, premieňa totižto vodu na vodnú paru a vypúšťa ju do vzduchu. Na rozdiel od obyčajných zvlhčovačov sú určené na používanie vody s éterickými olejmi. Tie sa používajú na zlepšenie nálady.

Ovplyvnenie nálady

Žijeme v dobe, kedy je väčšina ľudí pod veľkým tlakom. Stres a úzkosť sa stali v podstate bežnými súčasťami nášho života. V niektorých prípadoch sa pretavia až do depresie, ktorá ovplyvňuje hlavne náladu.

Je známe, že malé olejové molekuly dokážu uvoľniť myseľ. Esenciálne oleje môžu špecificky pomôcť v zmene a k zlepšeniu nálady. Levanduľa je napríklad známa pre svoje upokojujúce účinky. Práve difuzér je rýchlou voľbou pomoci.

Relax, lepší spánok a uvoľnenie bolesti

Náročný životný štýl má vplyv aj na odpočinok. Stres a prácu si odnášate aj do vašich voľných chvíľ. Väčšinu času sa cítite zaneprázdnení a neviete odpočívať. Éterické oleje majú rôzne upokojujúce vlastnosti, ktoré prinášajú relax a odpočinok.

Zdroj: shutterstoc.com/Nita Yuko

Jemné molekuly sa rýchlo rozptyľujú po miestnosti, do veľkej miery môžu zmierniť aj bolesť. Sú výhodnejšie ako bežne dostupné analgetiká. Lieky majú totižto mnohé vedľajšie účinky. Éterické oleje naopak nemajú žiadne a ich používaním môžete vašu bolesť aj navždy odstrániť.

Oddeľovanie chorôb

Esenciálne oleje sa získavajú z bylín, ktoré majú liečivé vlastnosti. Antimikrobiálne účinky má napríklad bazalkový a klinčekový olej. Takmer všetky oleje majú antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti. Používajú sa na liečenie rôznych problémov súvisiacich s imunitou.

Prečítajte si aj: Migréna a bolesť hlavy trápia mnohých. Viete, ako s nimi bojovať?

Sú skvelé na kašeľ, pľúcne problémy a bolesti hlavy. Eukalyptový olej je veľmi prospešný pre ľudí, ktorých trápi bolesť hlavy a migréna. Tymián a borievka sú vynikajúce antivírusové éterické oleje a udržujú na uzde vírusové infekcie. Difúzory éterického oleja udržujú vzduch bez mikróbov, chránia vás tak pred infekciami a chorobami.

Ľahšie dýchanie

Aromatické vlastnosti éterických olejov sú všeobecne známe, najsilnejší je citrónový, ktorý sa získava z citrónovej kôry.

Stimulačný účinok neutralizuje nepríjemný a štipľavý zápach a uľahčuje dýchanie. Môže to byť veľmi prospešné pre ľudí s dýchacími problémami. Difuzéry vám vedia pomôcť aj v prípade, že nemáte problémy s dýchaním. Esenciálne oleje udržia auru živú a sviežu.

Bezpečnosť

Veľa ľudí túži po voňavom domove, a tak si kupujú a používajú prevažne vonné sviečky a tyčinky. Napriek tomu, že udržiavajú peknú vôňu v domácnosti, môžu byť aj nebezpečné. Sviečky sú riskantné práve pre oheň, ktorým horia. Môže sa z neho čokoľvek chytiť a zhorieť.

Zdroj: shutterstoc.com/Syda Productions

Difuzéry sú bezpečné, po aplikácii poskytujú dlhší pôžitok z vône a vydržia vám niekoľko rokov.

Repelent proti hmyzu

Hmyz je veľmi nepríjemný a narúša vašu pohodu hlavne v lete. Existujú esenciálne oleje, ktoré pôsobia ako repelent proti hmyzu. Medzi také patrí napríklad slnečnicový olej.

Ušetrite peniaze

Difuzéry, ako už bolo uvedené vyššie, sú vynikajúce na relaxáciu, choroby a odpudenie hmyzu. Sú veľmi ekonomické a malé, takže vám nebudú nikde zavadzať. Okrem liekov na upokojenie a proti bolesti vám v živote nahradia aj masáže a wellness. Nie úplne, samozrejme, keďže ide o rozdielne veci, ale účinok masáží a wellnessov už nebudete tak často potrebovať, píše greenhousecenter.net.

BRATISLAVA/vd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti