Hipš vyzval premiéra, aby sa pozrel na Kollárovo podnikanie. Je tam schránka, proti akej protestoval

V slovenskej pobočke schránky na Cypre je Kollár spoločník.

Predseda mimoparlamentnej strany SPOLU Juraj Hipš vyzval premiéra Igora Matoviča, aby sa podrobnejšie pozrel na firmy predsedu parlamentu a verejne mu poskytol odpoveď.

Na sociálnej sieti napísal, že firmy, v ktorých je Boris Kollár spoločník, ako napríklad DEXON, SINTRAX alebo ANTENA FM, „už roky nepodávajú účtovné závierky a daňové priznania."

Hipš tiež tvrdí, že firma STROOTON Ltd. sídli na Cypre a je to „rovnaká schránka", o akých Matovič hovoril aj v predvolebnom videu.

„Pýtam sa preto, že pán Kollár s touto schránkou vlastnil firmu BSSC. A jeho kamaráti, s ktorými podnikal boli z Karibiku. Vážne. Viem, že vám záleží na transparentnosti. Roky ste nám o tom hovorili. Preto vás chcem požiadať, aby ste sa popýtali priateľa, kto bol skutočným majiteľom tej schránkovej firmy. S kým vlastne obchodovali? A určite sa nezabudnite spýtať, či robili biznis aj so štátom. Nič z toho sa z verejne dostupných zdrojov zistiť nedá. Veď sám viete, ako fungujú schránky. Boli ste pred voľbami na tom Cypre," konštatoval.

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Líder Spolu navrhol premiérovi, aby svoje odpovede zverejnil na sociálnej sieti alebo verejne na nejakej tlačovej konferencii.

Podľa aktuálneho výpisu obchodného registra je Kollár skutočne spoločníkom v spomínaných firmách, ale nie je konateľom. Vo firme BSSC je konateľom a koná v jej mene.

Na záver Hipš dodáva, že Matovičovej vláde nechce škodiť, ale pomôcť. „Aby sa zbavila kazítok, ktoré by mohli naštrbiť dôveru voči novej vláde. Ľudia do vašej vlády vkladali veľké nádeje. Nepokazte si to," dodal.

Vážený pán premiér, pozorne som vás sledoval ako opozičného politika. Keď ste bojovali proti korupcii, podvodom a...

Uverejnil používateľ Juraj Hipš Štvrtok 2. júla 2020

Zdroj: Facebook/Juraj Hipš

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti