Matovič vo Varšave: Poľsko je pre Slovensko vzorom v boji proti korupcii

Kamenný most v Telgárte - Chmarošský viadukt.
Zdroj: TASR/AP

Premiér zobral do Varšavy aj deti z detských domovov.

Poľsko bolo pre Slovensko vzorom v boji proti komunizmu. Dnes je Poľsko v Európe vzorom v boji proti korupcii a v čerpaní európskych prostriedkov, v čom sa chce od neho Slovensko poučiť. Vyhlásil to v piatok (3. 4.) premiér Igor Matovič na stretnutí s poľským premiérom Mateuszom Morawieckym vo Varšave v rámci prvej návštevy krajiny vo funkcii.

"V boji proti komunizmu bolo pre nás Poľsko vzorom. V boji proti korupcii je dnes Poľsko najmä vo východnej a strednej Európe rovnako vzorom," povedal slovenský premiér. Uviedol, že boj proti novému druhu koronavírusu obe krajiny dobre zvládajú, hoci "tento boj ešte nie je ukončený".

Matovič podotkol, že na túto zahraničnú návštevu pozval aj Veroniku Remišovú, podpredsedníčku vlády a ministerku investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Urobil tak práve preto, lebo v Európskej komisii "počujeme len dobre na Poľsko", ako zvládlo čerpanie európskych prostriedkov.

"Chceme sa v tejto veci poučiť a žiaľ, Slovensko má veľké problémy v čerpaní európskych zdrojov a korupcii spojenej s ich čerpaním," zhodnotil Matovič.

Zdroj: Facebook/Igor Matovič

Prvýkrát sú súčasťou oficiálnej delegácie deti z detských domov.

30 detí z detských domovov prvýkrát súčasťou oficiálnej delegácie premiéra,) #VaršavaVolá ps. Sprevádza ich pán riaditeľ, ktorý sám v domove vyrástol ... ako aj náš poslanec Janko Herák, ktorý takisto,))

Uverejnil používateľ Igor Matovic Štvrtok 2. júla 2020

ZDROJ: Facbook/Igor Matovič


BRATISLAVA, VARŠAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme V4

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.