Tri pády z kolobežky: Žena skončila v bezvedomí, päťročný chlapec si zlomil ruku

Gesto Paula Pogbu na podporu hnutia Black Lives Matter pred zápasom s Bournemouthom.
Gesto Paula Pogbu na podporu hnutia Black Lives Matter pred zápasom s Bournemouthom. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Muž si na Martinských holiach poranil krčnú chrbticu.

V bezvedomí skončila v sobotu večer po páde z kolobežky na ceste zo Žiarskej chaty 46-ročná Slovenka. Žene, ktorá sa po chvíli prebrala, no bola dezorientovaná a nepamätala si udalosti pred nehodou, pomáhali horskí záchranári. Tým úraz turistky nahlásili cez tiesňovú linku.

"Záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) ženu po poskytnutí prvej pomoci a zafixovaní vo vákuovom matraci terénnym automobilom transportovali na Dom HZS v Žiarskej doline. Tu si zranenú prevzala posádka Rýchlej zdravotnej pomoci, s ktorou pokračovala do nemocnice v Liptovskom Mikuláši," informovala HZS na svojej internetovej stránke.

Päťročný chlapec si zlomil ruku

Horských záchranárov z Veľkej Fatry okolo poludnia požiadali o pomoc pre päťročného chlapčeka, ktorý v detskom "Donovalkove", v horskom stredisku Donovaly, spadol z kolobežky a pravdepodobne si spôsobil zlomeninu predlaktia.

"Záchranári mu poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie a zranenú končatinu zafixovali. Do nemocnice pokračoval na žiadosť rodičov v ich sprievode," uvádza HZS na webe.

Na Martinských holiach si muž poranil si krčnú chrbticu 

Poranenie krčnej chrbtice a tržné rany na tvári utrpel v piatok (3.7.) popoludní po páde na terénnej kolobežke počas zjazdu z Martinských holí 67-ročný muž. Slovákovi pomáhali horskí záchranári z oblastného strediska vo Veľkej Fatre.

"Vyslaní záchranári Horskej záchrannej služby zraneného muža na mieste nehody vyšetrili, poskytli mu neodkladnú prvú pomoc a ošetrenie, pacienta zafixovali a podali mu medikamentóznu liečbu. Po ošetrení ho terénnym vozidlom transportovali do nemocnice v Martine," informovala HZS na svojej internetovej stránke.

ŽIAR, MARTIN, DONOVALY/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kolobežka

Dôležité udalosti