Hipš o Kollárovom podnikaní: Podozrivým schránkam by sa mal venovať premiér

Hipš na Kollárovo podnikanie upriamil pozornosť už minulý týždeň.

Mimoparlamentná strana SPOLU informovala o nových podozreniach v podnikaní predsedu NR SR Borisa Kollára. Na tlačovej konferencii vystúpil predseda strany Juraj Hipš a expertka strany na dane, odvody a podnikateľské prostredie Jaroslava Lukačovičová.

Hipš na Kollárovo podnikanie upriamil pozornosť už minulý týždeň. V úvode pondelňajšieho výstupu znova poukázal na firmu BCCS, ktorú spomínal v statuse na Facebooku.

„Boli by ste ochotný mať firmu so spoločníkmi, ktorých nepoznáte? A robili by ste s touto firmou obchody za milióny eur? Napadlo by vám spolupracovať so spoločnosťami z exotických krajín, ktoré sú preslávené schránkovými firmami? A ktoré si medzi sebou posielajú peniaze a kupujú podiely?" pýtal sa Hipš v úvode.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Mimoparlamentná SPOLU tvrdí, že informácie o podnikaní predsedu NR SR získavala z verejne dostupných zdrojov, zo zbierky listín, z obchodného registra a cyperského registra. Firma podľa nej nepodáva ani účtovné závierky.

"V prípade porušenia zákona o účtovníctve by mala konať najmä Finančná správa," povedala Lukačovičová.

Strana opakovane vyzvala premiéra Igora Matoviča, aby sa predsedu parlamentu na všetky podozrenia spýtal.

Kollár: Firma nemusí byť podozrivá len preto, že je z Cypru

Boris Kollár v reakcii na tieto podozrenia uviedol, že firma, ktorej predal svoj podiel, nemusí byť podozrivá len preto, že je z Cypru. BSSC nemá podľa Kollára žiadne nedoplatky.

Šéf parlamentu zároveň dodal, že sa snaží päť rokov zvolať valné zhromaždenie, aby ho mohli z firmy vypísať. "Bol to investor, ktorý kúpil 50 percent BSSC," odpovedal na to, prečo predal podiel cyperskej firme.

Kollár nevedel povedať, čomu sa firma venovala. "Neviem, bol to finančný investor, to ma nezaujímalo," dodal. Zdôraznil tiež, že osobu s menom Geoffrey Magistrate nepozná a tento predaj sa konal v roku 2002, čo bolo podľa Kollára dlhé roky predtým, ako sa objavila táto osoba v kauze Panama Papers.

Firma BSSC nemá podľa Kollára žiadne nedoplatky. "Táto firma vlastnila podiel na celej Prvej tatranskej, to je spoločnosť, ktorá mala všetky lyžiarske strediská v Tatrách," reagoval na tvrdenia Spolu, že firma mala takmer nulovú hodnotu.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti