Po horúčavách príde zmena. V priebehu pár hodín by mali teploty klesnúť až o desať stupňov

Zelený dom v Bardejove.
Zdroj: TASR - František Iván

Studený front prichádza zo západu.

Počasie na celom Slovensku sa v najbližších hodinách výrazne zmení. Po horúčavách príde ochladenie. V porovnaní s pondelkom (6.7.) bude v utorok (7.7.) ručička teplomera ukazovať rozdiel až desať stupňov Celzia.

V Bratislave bolo v pondelok vyše 30 stupňov, pričom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) predpovedá na utorok v hlavnom meste 24 stupňov. V Banskej Bystrici bolo tiež okolo tridsiatky, no ochladiť sa tu má na 19 stupňov.

Situácia nebude iná ani na východe krajiny. Napríklad obyvatelia Košíc očakávajú pokles teploty na 21 stupňov. Aj tu mali v pondelok podobne teplo ako na strednom a západnom Slovensku.

Ako informuje iMeteo.sk, teplota nad hranicou 30 stupňov bola v pondelok o 14.00 h. zaznamenaná na 21 meracích staniciach po Slovensku. Najteplejšie bolo v obci Vysoká nad Uhlom v okrese Michalovce, kde namerali 33,4 stupňa.

Keď sa pozrieme na súhrnnú predpoveď, najvyššia denná teplota sa v utorok bude pohybovať v rozmedzí od 19 do 24 stupňov. Zo západu sa k nám približuje studený front, ktorého prechod so sebou môže priniesť aj búrky.

Súvisiaci obsah

Na Kysuciach, Orave a pod Tatrami má byť približne 17 stupňov. Pre porovnanie - v pondelok bolo v týchto oblastiach miestami až 26 stupňov.

Očakávame aj premenlivú, na východe dopoludnia prevažne veľkú oblačnosť a ojedinele dážď alebo prehánky.

Fúkať bude severozápadný až severný vietor v rýchlosti tri až osem, v nárazoch miestami okolo 13 metrov za sekundu (10 až 30, 45 km/h), k večeru zoslabne.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Počasie

Dôležité udalosti