Opitý sa uspokojoval v Prievidzi pri detskom ihrisku. Dnes o jeho osude rozhodol súd

zeleny dom_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

František pred sudcom povedal, že sa nepriznáva k trestnej činnosti.

Pred sudcu v Prievidzi sa v pondelok postavil bezdomovec, ktorý sa počas dňa uspokojoval na lavičke pri detskom ihrisku.

Františka pred sudcu predviedli z väzby. Do problémov sa dostal po tom, ako sa na lavičke v prievidzskom parku obnažil. Okoloidúca žena začala na neho kričať.

Bol vraj poriadne opitý. Keď vykonal, čo potreboval, zaspal na lavičke. Zobudil sa až na to, keď ho brali policajti do cely.

František pred sudcom povedal, že sa nepriznáva k trestnej činnosti. Sudca mu za prečin výtržníctva uložil podmienečný trest odňatia vo výmere osem mesiacov so skúšobnou dobou dva roky a tiež ochranné protialkoholické liečenie.

Bezdomovci v Prievidzi vystrájali aj v minulosti. Jeden dokonca naháňal mladíkov s mačetami. Zachytili to aj priemyselné kamery. Muž sa nám vtedy dušoval, že partiu si s niekým pomýlil.

Ďalší sa zasa rozhodol, že sa osprchuje vo fontáne priamo na námestí, nechýbal ani šampón. Podľa lekárky za každým bezdomovcom je príbeh, ktorý nepoznáme. No mnohí sa ten svoj snažia vyriešiť drogami a alkoholom.

Viac v reportáži Petra Zimana.

Celé dnešné Televízne noviny si môžete pozrieť na markizaplus.sk

PRIEVIDZA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Peter Ziman

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.