Matovič sa v odhade ceny Počiatkovej vily poriadne „sekol"

Pred voľbami tvrdil, že stála desiatky miliónov eur.

Cena, za ktorú si bývalý minister financií a nominant strany Smer-SD Ján Počiatek kúpil prímorskú vilu vo francúzskom Cannes nebola doteraz jasná.

Ako píše organizácia Transparency International Slovensko (TIS) na svojom Facebooku, s cieľom sprehľadniť realitný trh začali francúzske úrady od minulého roka zverejňovať zmluvné ceny predaja nehnuteľností od roku 2014.

„Databázu údajov priebežne dopĺňajú a nedávno tam pribudla aj cena Počiatkovho nákupu. V novembri 2018 kúpil vilu v Cannes za 3,2 milióna eur. Má deväť izieb a 379 štvorcových metrov, plus pozemky okolo v rozlohe 1263 štvorcových metrov," uvádza TIS s tým, že ide o čistú cenu bez poplatkov agentúram či nákladom na rekonštrukciu, ktorá sa podľa médií mohla blížiť miliónu eur.


Pripomína tiež, že pred voľbami sa na vilu išiel osobne pozrieť súčasný premiér Igor Matovič (OĽaNO) s kolegami, ktorí ju demonštratívne oblepili plagátmi „Majetok Slovenskej republiky“.

Vo videu z tohto miesta spomínal Matovič nejasne desiatky miliónov. „Prišli sme sem symbolicky preto, lebo sme sa dozvedeli, že Počiatek si tu kúpil lukratívnu vilu v najlepšej štvrti v Cannes. Na ulici, kde domy stoja 20, 30, sto miliónov eur," hovoril líder hnutia.


„Či Počiatek, ktorý vo svojej funkcii bez ujmy prežil aj kauzu Lemikon, ktorá nás stála 12 miliónov eur, mal dostatok legálnych peňazí na nákup vily ostáva nejasné," píše TIS.

Organizácia dodáva, že majetkové priznania prestal ako minister zverejňovať v roku 2016. Patril pritom k najbohatším ministrom minulých vlád a vlastnil viacero firiem. Už pred Cannes kúpil aj luxusnú vilu na Slavíne v Bratislave.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ján počiatek

Dôležité udalosti