Polícia skúma SMS medzi Troškovou a Vadalom. Nad bývalou radkyňou visí hrozba stíhania

Prezidentka Zuzana Čaputová.

Z komunikácie vyplýva aj ďalšie prepojenie odsúdeného pašeráka drog na stranu Smer-SD.

V máji tohto roka prenikli na verejnosť SMS správy medzi dnes už odsúdeným talianskym pašerák kokaínu Antoninom Vadalom a bývalou štátnou radkyňou Máriou Troškovou. Tí spolu figurovali v jednej firme a mali aj milenecký vzťah.

Vadala v tom čase zoznámil Troškovú aj s bývalým poslancom Smeru-SD Viliamom Jasaňom, ktorému neskôr začala robiť asistentku. Trošková s ním bola aj v čase, keď bola hlavnou štátnou radkyňou a objavovala sa po boku premiéra Roberta Fica. Písali si aj o kontaktoch na vysoké miesta.

Komunikáciou, ktorú dvojica viedla v roku 2014, sa už začala bližšie zaoberať Národná kriminálna agentúra (NAKA). Tá správy Vadalu a Troškovej analyzuje, no v tejto veci zatiaľ polícia nikoho neobvinila.

"Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry v súčasnej dobe vykonávajú analýzu komunikácie (medzi M. T. a A. V.), doposiaľ v tejto veci nebolo začaté trestné stíhanie. Viac informácií v tomto štádiu nie je možné poskytnúť," uviedla pre TV Markíza hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.

Vadala prosil Troškovú napríklad aj o službu v súvislosti s tým, že potrebuje na colný úrad do Michaloviec dosadiť za šéfa istého Pekaríka. Mária Trošková to vraj riešila s ministrom financií, ten komunikáciu s ňou odmieta. Riaditeľom sa však stal nakoniec niekto iný.

O prepojeniach Vadalu na úrad vlády napísal ako prvý Ján Kuciak, článok však nestihol dokončiť.

Čítajte viac: Polícia má komunikáciu Vadalu s Troškovou: „Som smerák, sú to moji kamaráti"

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Antonino Vadala

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.