Mária rutinnú operáciu neprežila. Bardejovská nemocnica sa chce teraz mimosúdne dohodnúť

0807_Reflex_08_07_P20_dnes_17_25__12.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Policajti z prečinu usmrtenia obvinili dvoch lekárov.

Mária Pšenčíková pred vyše piatimi rokmi odišla do bardejovskej nemocnice na rutinnú laparoskopickú operáciu, zo žlčníka jej vyberali drobné kamienky. Domov sa však už nevrátila.

Komplikácie nastali až po operácii, no lekári vraj nevedeli zistiť, čo jej vlastne je. Vo vážnom stave ju previezli do košickej nemocnice, až tam zistili, že má deravú a zahnisanú priedušnicu. Zomrela na otravu krvi.

Policajti z prečinu usmrtenia obvinili dvoch lekárov. Príbuzní od nemocnice žiadajú vyplatenie nemajetkovej ujmy. Pre tri dcéry po 80-tisíc a manželovi 100-tisíc eur. Súdny proces sa však podľa nich neprimerane naťahuje.

Nemocnica sa chce teraz s pozostalými dohodnúť mimosúdne. Tí však navrhované odškodné odmietli, jeho výšku uviesť nechceli.

Bardejovská nemocnica už Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou musela zaplatiť pokutu vo výške 6 500 eur, no pochybenie svojich lekárov doteraz odmietala.

Právny zástupca nemocnice v utorok na súd neprišiel a riaditeľovi nemocnice sme sa nedovolali. Pozostalí tvrdia, že im ide o to, aby si lekári chyby priznali a podobné prípady sa už nikdy neopakovali.

Viac v reportáži Martina Jedináka.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BARDEJOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti