Nekop ho, točia to! Kamera zachytila, ako kukláči zneškodnili ozbrojenca v centre Bratislavy

1307_Matky_a_dcery_13_07_P30_Po_21_30__12___VOYO.mp4
Zdroj: reprofoto/FB/Ursulini

Incident sa odohral pred španielskou ambasádou.

Polícia Bratislavského kraja na Facebooku informovala, že v centre hlavného mesta sa pohybuje podozrivý muž ozbrojený nožom. Podľa facebookovej stránky Ursulini by malo ísť o 43-ročného Michala T. Policajti ho zadržali v Starom meste pred španielskou ambasádou na Prepoštskej ulici.

Policajti začali s mužom komunikovať a zároveň ho vyzývali, aby upustil od svojho konania, avšak na tieto výzvy nereagoval.

Muž zbesilo mával rukami, pričom v jednej z nich držal nôž. Keď sa k nemu kukláči začali približovať, začal kričať "Alláhu Akbar" (Boh je veľký). V momente, keď agresívny muž urobil krok smerom k policajtom, ho jeden z nich postrelil gumovým projektilom do nohy. Ozbrojenec na to reagoval slovami "To nemyslíte vážne".

Následne sa k nemu kukláči rozbehli a po ďalších výstreloch muž odhodil nôž a ľahol si na zem. Policajti ho priľahli a po krátkom zápase mu nasadili putá. Na videu je vidieť, ako jeden z policajtov kope do miest, kde má páchateľ hlavu. Jeho kolega, s vedomím, že si zásah niekto nakrúca, ho následne okríkne, aby s tým prestal.

Muž bol následne ošetrený záchranármi z dôvodu ľahkých zranení, ktoré utrpel počas zákroku. K zraneniu iných osôb nedošlo. Informovala polícia v tlačovej správe.

Na mieste incidentu bola vykonaná aj pyrotechnická prehliadka dvoch tašiek s neznámym obsahom, ktoré mal muž v bezprostrednej blízkosti. Skončila sa s negatívnym výsledkom.

Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Exkluzívne zábery zo zásahu policajtov v Bratislave. Dnes na obed v centre Starého mesta útočil 43 ročný Michal T.

Uverejnil používateľ URSULINI Streda 8. júla 2020

Zdroj: Facebook/Ursulini

Prvú časť videa zo zásahu si môžete pozrieť TU.

Zákrokom sa bude zaoberať kontrola

Polícia na Facebooku zverejnila stanovisko policajnej viceprezidentky, ktorá komentovala zásah bratislavských kukláčov.

"Z medializovaného videa sa nedá presne vyhodnotiť, či bol alebo nebol zákrok policajtov adekvátny. Momentálne ich nadriadený vyhodnocuje zákrok z kamerových záznamov, ktoré mali policajti na uniformách. Zákrokom sa bude zaoberať Odbor kontroly Prezídia PZ," uviedla viceprezidentka PZ gen. Jana Maškarová.

"Je potrebné si však uvedomiť, že ten muž mal batoh a policajti museli pracovať s tou verziou, že v ňom môže mať výbušninu. Okrem toho kričal "Alah agbar". Preto bolo nasadených toľko policajtov a použité donucovacie prostriedky," dodala Maškarová.


BRATISLAVA/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ozbrojenec

Dôležité udalosti