Už je známy Homofób roka: Víťazný výrok znel z dedinských rozhlasov pred voľbami

Operátor jej vraj vymenil reklamovaný telefón za nový. No tvrdí, že menil len súčiastku.
Zdroj: TASR/AP

Nominovaní boli poslanci, novinár i arcibiskup.

Koaličná poslankyňa Anna Záborská (Kresťanská únia) vyhrala anti-cenu Homofób roka za výrok, ktorý pred februárovými parlamentnými voľbami znel z obecných rozhlasov. Ľudia jej v internetovom hlasovaní dali 31 868 hlasov

Ako informovala médiá Alena Krempaská z Inštitútu ľudských práv, tento ročník bol najúspešnejší zo všetkých. Hlasovalo vyše 69-tisíc ľudí. "Myslím, že je to jasný signál politikom a verejne činným osobám, že homofóbne výroky začínajú rezonovať podobne ako rasizmus alebo antisemitizmus. Ak sa na to pozrieme čisto matematicky, tak víťazka získala takmer toľko negatívnych hlasov v tejto ankete, koľko získala preferenčných hlasov, tzv. krúžkov v nedávnych voľbách," povedala.

Výsledky ankety

Zdroj: TVNOVINY.sk

Zdroj: TVNOVINY.sk

Zdroj: TVNOVINY.sk

Zdroj: TVNOVINY.sk

Zdroj: TVNOVINY.sk

Anketu zorganizovali pri príležitosti Medzinárodného dňa proti homofóbii (IDAHO) mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) a Dúhové Slovensko n.z. Do hlasovania na webovej stránke ludskeprava.sk/homofob sa mohol zapojiť ktokoľvek, rovnako aj poslať nomináciu.

Víťazmi ankety sa v minulosti stali Štefan Harabin, Marián Kotleba, Konferencia biskupov, ale aj Štefan Kuffa za svoj výrok o topení gejov.

Cenu si ako prvý a zatiaľ jediný prevzal bývalý expredseda parlamentu Andrej Danko, ktorí po stretnutí so zástupcami mimovládnych organizácii zmiernil vyjadrenia voči LGBT menšine.

BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Anna záborská

Dôležité udalosti