Pachingera nepustili skôr na slobodu, vraj by neviedol riadny život

Amber Rose
Zdroj: TASR

Trest mu vyprší v septembri.

Trnavský okresný súd zamietol v piatok (10. 7.) Patrikovi Pachingerovi jeho žiadosť o podmienečné prepustenie z väzenia. Informáciu zverejnil portál cas.sk s tým, že neboli splnené materiálne podmienky.

Ako konštatuje portál, odsúdený nemal dobré hodnotenie z leopoldovskej väznice, a podľa súdu nepreukázal svoje polepšenie. Preto sa nedá od neho očakávať v prípade podmienečného prepustenia riadny život.

Pachinger tvrdí, že sa voči rozhodnutiu odvolá, a podľa hovorkyne Jany Kondákorovej bude o ňom rozhodovať trnavský krajský súd.

Pachinger je jedným z odsúdených v kauze tunelovania nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest. Za tento skutok dostal sedem rokov, trest si odpykáva od júla 2018 a vyprší v septembri 2020.

Prečítajte si aj: BMG a Horizont nie sú jediným problémom Patrika Pachingera, čelí ďalšej obžalobe

V kauze figuruje spolu s Dávidom Brtvom a Jozefom Majským. Vytváraním falošných pohľadávok voči spoločnostiam mala trojica spôsobiť škodu vtedajších 448 miliónov korún, zo zatvorených pobočiek sa mala pritom obohatiť o 53 miliónov korún.

Najvyšší súd odsúdil Brtvu na deväť rokov, od augusta 2018 ho však podmienečne prepustili.

Pojednávanie s hlavným obžalovaným Jozefom Majským zase vyčlenili na samostatné konanie. Následne senát NS SR v marci 2019 prerušil trestné stíhanie Jozefa Majského. Dôvodom bolo, že obžalovaného nemohli pre ťažkú chorobu postaviť pred súd. Konanie obnovili tento rok, pojednávanie bolo vytýčené na 1. júla. Majský naň neprišiel, bol hospitalizovaný v Česku. Najbližšie pojednávanie bude 29. júla.

TRNAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jozef Majský

Dôležité udalosti