V Michalovciach prepisovali pozemky ľudia, ktorí sú po smrti. Škoda presahuje 100-tisíc

17_bucko_prevod_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Na podvody náhodou prišla dôchodkyňa zo Zbudze.

V Michalovciach prepisovali pozemky ľudia, ktorí boli dávno po smrti. Na tamojšom katastri to neprekážalo a aj napriek tomu ich zapisovali na nových majiteľov.

Na podvody náhodou prišla dôchodkyňa zo Zbudze. Chcela upozorniť majiteľa susedného pozemku, aby ho dal do poriadku. Keď zisťovala, komu patrí, všimla si podozrivý prevod. Predať ho mal v čase, keď už bol niekoľko rokov mŕtvy.

Upozornila na to aj kataster. Ten nechal prevod preskúmať a zistil pochybenia. Prevody pozemkov mali na katastri urobiť dokonca bez zmlúv. Všetky robila jedna a tá istá zamestnankyňa. Keď ju odhalili, prevody pozemkov jej robiť zakázali.

Podozrivá zamestnankyňa neskôr z katastra odišla na vlastnú žiadosť. Podvodné prevody mala robiť na tých istých ľudí, známeho michalovského realitného makléra a jeho príbuzných.

Po prevalení kauzy s nami pred kamerou hovoriť nechcel. Mimo nej nám však tvrdil, že všetky podozrenia z podvodov odmieta. V piatok nám mobil nedvíhal.

Po roku vyšetrovania ho však podľa našich informácií polícia zaradila medzi obvinených, celkovo ich je sedem. Škodu vyčíslili na takmer 168-tisíc eur.

Medzi obvinenými je aj prepustená zamestnankyňa michalovského katastra. Vedenie úradu tvrdí, že o jej nezákonných praktikách vedieť nemohlo.

Zápisy do katastra vraj vedúci pracovníci neschvaľujú a pre veľké množstvo listov vlastníctva je to prakticky nemožné. Ak však úrad dostane podnet, pochybenia vie rýchlo odhaliť.

Počas vyšetrovania tak polícia odhalila desiatky ďalších podvodov, ktoré súvisia s rovnakými osobami. Nevylučuje preto, že obviní aj ďalšie osoby.

Viac v reportáži Vladimíra Bučka.

Celé piatkové vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

MICHALOVCE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pozemky

Dôležité udalosti