Do Chorvátska sa dostanete už aj lietadlom. Bratislavské letisko hlási nový spoj

Pohľad na pláž v Splite.
Zdroj: Madrugada Verde/shutterstock.com

Lety budú dostupné dvakrát do týždňa, prvý je v pláne už o pár dní.

Slováci majú ďalšiu možnosť, ako vycestovať do obľúbenej dovolenkovej destinácie na pobreží Jadranu. Na bratislavskom letisku totiž pribudla priama linka do chorvátskeho Splitu.

Ako uviedlo Letisko M. R. Štefánika, spustí ju slovenská letecká spoločnosť AirExplore, ktorá pri tejto linke spolupracuje s predajcom leteniek Pelikán.

Lietať sa bude dvakrát do týždňa, a to v stredu a v nedeľu. Generálny riaditeľ AirExplore Martin Štulajter spresnil, že v stredy je odlet z Bratislavy v pláne o 13.35 h a zo Splitu o 16.05 h. Počas nedele sa bude odlietať o 15.05 h zo Slovenska a o 17.35 z chorvátskeho letoviska.

Letenky si možno zakúpiť za cenu od 69 eur za jednosmernú cestu, vrátane všetkých poplatkov a podanej batožiny.

Lety majú byť v prevádzke do septembra. Priamo z Bratislavy do Chorvátska bolo naposledy možné lietať pred ôsmimi rokmi. Bratislavu s Chorvátskom v tom čase spájal dopravca Danube Wings.

V súvislosti s koronavírusom budú aj v tomto prípade samozrejmosťou prísne hygienické opatrenia v lietadlách.

Čítajte viac: Chystáte sa na dovolenku lietadlom? Máme pre vás návod, ako vyzerá lietanie v čase korony

K Jadranu sa okrem auta a novej leteckej linky dostanú cestujúci zo Slovenska aj vlakom. Súkromný dopravca RegioJet spresnil cestovný poriadok aj ceny lístkov ešte začiatkom júna.

Horšou správou je, že epidemiologická situácia sa v Chorvátsku momentálne nezlepšuje, práve naopak. Cez víkend tu pribudlo niekoľko desiatok nakazených, krajina preto od dnešného dňa sprísňuje pravidlá. Zavádza napríklad opätovné nosenie rúšok v obchodoch, platí to pre zákazníkov i zamestnancov.,


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti