Sudca Richard Molnár z akcie Búrka zostáva vo väzení

Sudca Richard Molnár.
Zdroj: TASR

Rovnako rozhodol aj senát Najvyššieho súdu v prípade Kajetána Kičuru.

Sudca Krajského súdu v Bratislave Richard Molnár, ktorý je obvinený z korupčnej trestnej činnosti, ostáva naďalej vo väzení z dôvodov tzv. kolúznej a pokračovacej väzby.

Rozhodol o tom senát Najvyššieho súdu pod vedením sudcu Juraja Klimenta, ktorý zrušil tak uznesenie Špecializovaného trestného súdu, voči ktorému podala sťažnosť prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry.

Klimentov senát zamietol aj ponuku dôveryhodnej osoby, Molnárovho kolegu zo súdu, Petra Šamka, informovala hovorkyňa Alexandra Važanová.

Sudcovia sa negatívne postavili aj k ponúknutej peňažej záruke a odmietli náhradu väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Molnára zadržala NAKA v marci pri akcii Búrka, keď skončili za mrežami ľudia z Threemy. Vtedy zadržali aj Moniku Jankovskú i 13 sudcov. S jeho väzbou súhlasil aj Ústavný súd.

Proti Molnárovi vypovedá, tak ako proti viacerým sudcom, niekdajší bratislavský sudca Vladimír Sklenka. Ten mal byť korumpovaný Marianom Kočnerom, ktorý je v kauze tiež obvinený.

Zdroj: TASR

Klimentov senát zamietol aj ako nedôvodnú sťažnosť obvineného bývalého šéfa Štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru.

Stíhajú ho pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

„Senát Najvyššieho súdu dospel k záveru, že dôvody kolúznej väzby, v tomto štádiu konania, sú dané,“ dodala Važanová.

Kičura vláda Igora Matoviča odvolala 24. marca. Dôvodom boli pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu. Obvinený odmieta obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Národná kriminálna agentúra ešte v marci začala trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach SŠHR pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vladimír Sklenka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.