Dráma v Prievidzi na videu: Za bieleho dňa muž vytiahol na iného zbraň

Mladík v centre Prievidze vytiahol na iného muža zbraň.
Zdroj: Facebook

Incident sa odohral neďaleko policajnej stanice.

Ďalšia dráma na ulici. Tentoraz ľudí vystrašila hádka dvoch mužov. Jeden z nich celý čas mieril na druhého so zbraňou v ruke. Incident sa odohral v uličke pri prievidzskom námestí. Policajti dodatočne zistili, že muž použil plynovú airsoftovú zbraň, prípad riešia v trestnom konaní.

Na záberoch na videu je vidieť, že muž, ktorý drží zbraň, vyzýva druhého, aby sa k nemu nepribližoval. „Je zarážajúce, že takéto činy sa dejú na verejných priestranstvách a ohrozujú aj bežných ľudí," povedal nám hovorca mesta Michal Ďureje.

Do redakcie sa nám ozval 32-ročný muž, ktorý zbraň držal. Tvrdí, že to bolo iba v sebaobrane a predtým, ako ju vytiahol, sám zavolal.

Podľa bývalého kriminalistu Mateja Snopka sa toto leto na Slovensku množia útoky so zbraňou, vyhrážanie zbraňami, vyťahovanie zbraní. „Začína si aj slovenská populácia zvykať na staré dobré - mám zbraň, čo s ňou spravím?" pýta sa.

V tomto prípade ide o paradox, pretože policajná stanica sa nachádza len pár desiatok metrov od miesta, kde sa skutok stal.

Netrvalo to dlho a na miesto prišli policajti. Zákrok bol v podstate rýchly. „Hliadka 32-ročného muža okamžite vyzvala, aby upustil od konania a odhodil zbraň. On ju okamžite položil na zem a odstúpil od nej ďalej," opísal zákrok trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička.

Zábery videl aj bývalý policajt. „Podľa môjho názoru, hneď ako policajt prišiel na miesto činu a muž ju zbraň položil na zem, tak mal ako prvé ísť k nemu a zbraň odkopnúť ďalej z jeho dosahu," povedal Snopko.

Plynovú pištoľ odkopol až policajt z druhej hliadky. Faktom je, že tentoraz nikto nemusel použiť zbraň. Exkriminalista si myslí, že policajti to majú u nás zložité. „Nielen mnohokrát nedostatočne vycvičení, ale sú aj zle platení a nie je im dávaná taká spoločenská vážnosť, akú si zaslúžia," doplnil Snopko.

Podobný prípad v Bratislave

Pred týždňom sa podobný prípad odohral v Bratislave na Prepoštskej ulici, kde sa pohyboval ozbrojený 43-ročný Michal T. s nožom. Na miesto tiež prišli bratislavskí kukláči, ich zásah zaznamenala kamera. Vzhľadom na to, že pri zásahu došlo aj k fyzickému útoku zo strany policajtov, prípad riešia kompetentné orgány.

Muža po zaistení policajtmi hospitalizovali na psychiatrickom oddelení v jednej z nemocníc v hlavnom meste. Vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre trestný čin útoku na verejného činiteľa spáchaného závažnejším spôsobom konania.


PRIEVIDZA/zg, TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ozbrojenec

Dôležité udalosti