Zatváranie očí pri sexe. Dobré alebo zlé rozhodnutie?

Ilustračná snímka.
Zdroj: puhhha/shutterstock.com

Porovnajte si výhody oboch spôsobov laškovania, možno vám otvoria nové možnosti.

Hovorí sa, že oči sú oknom alebo zrkadlom do duše. Pri pohľade prezradia veľa, vidíte v nich radosť, smútok či letargiu, hoci nemusíte zmeniť vôbec výraz tváre.

Oči hrajú dôležitú úlohu pri milovaní a slúžia tiež na sexuálne hry, napr. si ich môžete zaviazať a prežívať vzrušujúce až "neslušné" chvíle. No nie každý pár sa na to odhodlá. Máte radšej pri milovaní očný kontakt? Porovnajte si výhody oboch spôsobov laškovania, možno vám otvoria nové možnosti.

Anglický spisovateľ, esejista, novinár a katolícky filozof Gilbert Keith Chesterton kedysi povedal, že medzi okom a srdcom existuje cesta, ktorá nevedie cez rozum. A mal pravdu. Pri romantickej komunikácii je očný kontakt veľmi dôležitý. V mozgu sa začne produkovať hormón dopamín, nazývaný aj hormón šťastia.

Prečítajte si aj: Ako často by ste mali mať sex? Vôbec nezáleží na veku

Zrejme aj preto sa na seba zamilovaní ľudia intenzívne pozerajú. Hneď ako sa však presunú do spálne, všetko je úplne inak. Keď prichádza vyvrcholenie, väčšina milencov oči zatvára. Prečo ich niekto radšej nechávať otvorené?

Čerstvo zamilovaní sa navzájom sledujú

Vedci zo švajčiarskej Ženevskej univerzity hlásajú, že dlhšie pohľady sa považujú za prejav záujmu. Podľa nich očný kontakt predstavuje jeden z najspoľahlivejších znakov lásky a žiadostivosti medzi pármi. Ak sa teda čerstvo zamilovaní maznajú, pravdepodobne sa navzájom sledujú. Sú ešte len na začiatku, jeden druhého sa nemôžu nabažiť a pohľady v nich prebúdzajú spolupatričnosť. Keď však príde priamo na sex, karta sa zvykne obracať.

Privrite oči a užívajte si

Ste v tom najlepšom a zrazu máte chuť uzavrieť sa sami do seba a vychutnať si rozkoš bez okolitých rušivých vplyvov. Tak teda privrite oči a užívate si stimuláciu celého tela. Vlastne by vám neprekážalo použiť aj masku alebo šatku cez oči. Je to vzrušujúce, ale aj prirodzené.

Zdroj: illustrissima/shutterstock.com

Evidentne je ľahšie venovať pozornosť fyzickým pocitom, keď sa oči, ako jeden zo základných ľudských zmyslov, vyradia. Vyslovene zlá teda nie je ani jedna možnosť. Dôležité je vedieť, čo vám robí dobre a ako sa cítite. Oba dva spôsoby milovania majú niečo do seba.

Pohľad z očí do očí

Nechať oči otvorené je dôležité zvlášť pre mužov, ktorí sú vizuálne zameraní. Oni potrebujú sledovať, čo robia a akým spôsobom na to partnerka reaguje. Pri samotnom akte chcú vidieť, ako si partnerku podmaňujú. A v podstate to do istej miery platí aj u žien. Je príjemné priamo vnímať, ako sa muž pod vašimi rukmi topí. Pohľad z očí do očí potom prehlbuje vzájomné partnerské puto.

Prečo sa nepozerať?

Keď si oči zaviažete šatkou, stáva sa sex šťavnatejší. To, že nevidíte partnera, odstraňuje zábrany. Tým, že ste akoby prišli o jeden zo zmyslov, zosilnejú ostatné. Musíte mať však dôveru v partnera a na chvíľu sa mu úplne oddať a byť submisívna.

Vyskúšajte si, v čom sa cítite lepšie. Verte, že bez ohľadu na podrobnosti spomínaných je jasné, že spojenie medzi očným kontaktom a sexuálnou túžbou je mnohostranné a závisí od rôznych okolností, píše bety.cz.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti