Domáce

Zajtra oddychujte, počasie bude na to ako stvorené

Teplo v parku
Zdroj: Shutterstock.com

Čakajú nás iba lokálne búrky, ale bude teplo.

Dúfame, že ste si dnešný sviatočný deň užili v pohode a pred nami je aktuálna predpoveď nielen na zajtra ale aj na ďalší pracovný týždeň.

Družica

Dnešné počasie v strednej Európe a teda aj u nás ovplyvňovala teplý vzduch od východu so stredom nad Ukrajinou. Súčasne sa k nám dostávala okrajovo aj oblačnosť, ktorá postupovala cez Čechy na severovýchod.

Podstatné je však to, že nad západnou Európou sa nachádza zvlnený studený front, pred ktorým prúdi do vnútrozemia teplý vzduch zo Stredomoria.

Teploty

Tento teplý vzduch vyženie zajtra teploty u nás v južných oblastiach aj nad 30, na severe bude o niečo chladnejšie okolo 24 až 25 stupňov. Toto teplé juhozápadné prúdenie k nám bude pokračovať do utorka, kedy vyvrcholí teplotami nad 30st, ktoré budú samozrejme v južných okresoch.

Zrážky

Prílev teplého vzduchu ukončí v stredu už spomínaný zvlnený studený front, ktorý je v týchto chvíľach nad západnou Európou a ako vidíte tam prináša aj početné zrážky vo forme prehánok a búrok. Tie sú sprevádzané aj intenzívnym krupobitím, ktoré zmenilo napríklad Madrid v uplynulých dňoch na biele mesto.

U nás sa môžu zrážky vyskytnúť zajtra vo forme lokálnych prehánok alebo aj búrok, a to najčastejšie v horských oblastiach.

Vietor

Ten dnes fúkal v nárazoch napríklad na Záhorí aj okolo 55 km/h. Jeho smer sa meniť nebude, takže aj zajtra bude fúkať prevažne od juhu rýchlosťou maximálne do 20 km/h, miestami však bude pofukovať iba slabý premenlivý.


Na rozdiel od východného pobrežia USA, kde vyčíňa hurikán Arthur, bolo dnes na Slovensku veľmi pokojné počasie.

Sviatočný deň ste si užívali na východe pri slnečných lúčoch a teplote od 23 do26 stupňov. Naopak na západe bolo o niečo viac oblakov už od rána, chvíľami aj s prehánkami, napr. v Žiline bola aj búrka a na pocit nám tu na západe bolo aj trošku chladnejšie, pretože tu viac fúkalo, ale teplomer aj napriek tomu popoludní ukazoval až 27 stupňov.

Doprava

Na cestách by mala byť zajtra situácia pokojná, teda čo sa týka vplyvu počasia. Určite si však nezabudnite pribaliť so sebou minerálky, pretože bude teplo. No a k večeru sa samozrejme pripravte na kolóny do väčších miest.

Noc

Pred nami je zväčša jasná noc, prípadne iba s malou oblačnosťou, len z večera ešte môžu doznievať sem tam prehánky alebo búrky. Do rána sa vzduch ochladí na 17 až 9 stupňov.

Druhý víkendový deň je pred nami. Ak môžete oddýchnite si, doprajte svojmu telu trochu relaxu. Počasie bude na to ako stvorené.

Západné Slovensko

Na západe našej krajiny bude zajtrajší voľný deň prevažne polooblačný, ale aj tak pre istotu rátajte s ojedinelými prehánkami prípadne s lokálnymi búrkami. Teplota sa popoludní vyšplhá na 28 až 32 stupňov.

Stredné Slovensko

Na strednom Slovensku bude tiež obloha pokrytá iba malou oblačnosťou. Tá sa samozrejme môže okolo poludnia zväčšovať a ojedinele z nej môže aj spŕchnuť. Teplota však bude príjemná. Na severe vystúpi na 24 až 28, na juhu bude teplejšie: až do 32 stupňov.

Východné Slovensko

No a do tretice, aké počasie vás čaká na východe Slovenska. Bude podobné ako na ostanom území. Teda prevažne polooblačné, pričom nie je vylúčená popoludňajšia prehánka, alebo lokálna búrka, najmä však v Tatranskej oblasti. Teplota sa bude pohybovať od 25 na severe do 32 stupňov na juhu.

Hory

Do hôr sa vyberte zajtra radšej skôr v ranných hodinách, aby ste už poobede boli doma. Počasie bude zrána jasné, alebo polojasné, ale okolo poludnia sa začne tvoriť kopovitá oblačnosť, z ktorej už tradične môže aj spŕchnuť, alebo sa vytvorí aj búrka. V nadmorskej výške 1 500 metrov bude okolo 17 stupňov.

Biopredpoveď

V pondelok sa v horských oblastiach výraznejšie počasie nezmení. Bude iba teplejšie. Bio zostáva na 2, teda aj zajtra budeme pod vplyvom slabej až miernej záťaže.

Predpoveď do štvrtka

Úvodné dni nového pracovného týždňa budú opäť extrémne horúce. Na juhu sa má teplota šplhať na 33st, na severe bude vzduch dýchateľnejší a teplota sa tam bude pohybovať okolo 26 až 27 stupňov.

Počasie bude v pondelok polooblačné s popoludňajšími lokálnymi prehánkami, alebo búrkami, najmä v horských oblastiach. V utorok sa už počas dňa začne počasie meniť.

Postupne bude oblačno až zamračené, na mnohých miestach s dažďom, prehánkami, alebo búrkami, ktoré budú niekde aj intenzívnejšie a sprevádzané krupobitím.

V stredu a vo štvrtok má byť naďalej zväčša zamračené s dažďom, prehánkami, alebo aj búrkami, ktoré sa častejšie vyskytnú na východe. V stredu vystúpi teplota na 20 až 26 stupňov, na východe do 28st. Vo štvrtok sa mierne ochladí na 18 až 24 stupňov.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti