V Prešove sa muž so zbraňou vyhrážal iným osobám, polícia ho už zadržala

nateloplus17.7-oprava_tvnoviny.mp4

Mal by byť odchovancom detského domova.

So zbraňou vyčíňal ďalší ozbrojený muž. Riaditeľovi sociálneho zariadenia pre odchovancov detského domova v Prešove sa bývalý klient vyhrážal zastrelením. Do domova sa vrátil s pištoľou v ruke.

Na kameru nám povedal, že zbraň chcel iba ukázať dvom chlapcom. Výtržník krátko po čine skončil v policajných putách. Bývalý klient (30) Domova na pol ceste sa do zariadenia vrátil po poslednú sociálnu dávku. Dvaja jeho bývalí spolubývajúci mu ešte pred ubytovňou ale oznámili, že šek mu poštou neprišiel a to ho vraj nahnevalo.

S pištoľou v ruke sa začal vyhrážať riaditeľovi, ktorý v tom čase v domove nebol. Kričal, že je terorista a že riaditeľa zabije za okrádanie klientov. Mladíci sa zľakli, zamkli za sebou dvere a oznámili to ich sociálnej pracovníčke. Tá privolala policajtov.

Policajti ozbrojeného muža chytili v kríkoch len pár metrov za budovou, odpor nekládol "Zbraň som mal, ale nikoho som neohrozoval, nebol som vnútri ale vonku," bránil sa páchateľ.

"On tým, že je psychicky labilný a mentálne zaostalý, myslím, že veľa veci si ani neuvedomoval, čo povedal " uviedol Vladimír, jeden z klientov zariadenia. Na vlastnú žiadosť po ročnom pobyte domov opustil asi pred dvoma týždňami. Teraz sa chcel vrátiť späť.

Podľa klientov bol v domove často agresívny Zbraň uňho doteraz nevideli, no vyzerala vraj ako plynová V dome sú radi že sa nikomu nič nestalo. Policajtom ďakujú za rýchly zásah.

„Polícia dostala hlásenie, že na Ul. Ďumbierskej v Prešove sa páchateľ so zbraňou v ruke vyhráža iným osobám. Na miesto udalosti boli okamžite vyslané hliadky Pohotovostnej motorizovanej jednotky OPP KR PZ, ktoré správnym taktickým postupom zadržali podozrivé osoby, tie boli predvedené na miestne príslušné obvodné oddelenie k ďalšej realizácii," uviedla Jana Ligdayová, hovorkyňa Krajské riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Prípad vyšetrujú, predbežne však ide o podozrenie z trestného činu nebezpečného vyhrážania.


PREŠOV/tvnoviny.sk, TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prešov

Dôležité udalosti