Domáce

Testovali sme, či je drahší nákup aj zdravší

Nakupovanie
Zdroj: Peter Bednár

Lacné potraviny nemusia byť vždy najkvalitnejšie.

V minulosti ľudia zomierali na nedostatok potravín, dnes zomierajú na ich prebytok. Podľa odborníka dnes sociálne slabšie skupiny majú jedinú radosť a to dobre sa najesť a veľa sa najesť a obezita sa stáva fenoménom práve v tých slabších skupinách.

Mnohí síce dokážu ušetriť na potravinách, no šetria tak paradoxne aj na vlastnom zdraví. „Viac zomierajú na onkologické ochorenia a viac zomierajú na srdcovo-cievne ochorenia," tvrdí prodekan Lekárskej fakulty UPJŠ Daniel Pella

Lacné potraviny nemusia byť vždy najkvalitnejšie. Túto teóriu si náš reportér Dušan Tokarčík otestoval kontrolným nákupom. Do jedného košíka vložíme lacné potraviny a do druhého ich zdravšiu alternatívu.

Cestoviny bezvaječné a celozrnné, maslo alebo margarín, pečivo biele a celozrnné a olej slnečnicový a olivový. Najprv si nechal nablokovať lacnejší nákup, ktorý stál 5,26 €.

A teraz nákup o ktorom predpokladáme, že je drahší ale aj zdravší. Za olivový olej, šesť celozrnných rožkov, cereálne špagety a poctivé maslo zaplatil 10,78 €. Samostatnou kategóriou bolo mäso. Za kuracie sme platili 2,98 a za hovädzie 4, 76 €. "Kuracie mäso býva často veľmi lacné, cholesterolu obsahuje menej no na druhej strane obsahuje veľa toxických látok," dodal Pella. 

A vy, čo si myslíte? Napíšte do komentárov alebo na adresu somreporter@markiza.sk


KOŠICE/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti