Východným Slovenskom sa prehnala prietrž mračien. Niektoré okresy sú pod vodou

Prietrž mračien na východe Slovenska
Prietrž mračien na východe Slovenska Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru/Facebook

Hasiči tam na viacerých miestach odčerpávajú vodu po prívalovej vode.

Východným Slovenskom sa prehnala prietrž mračien a hasiči majú plné ruky práce. Najviac zasiahnutý je Prešovský kraj, kde je pomoc potrebná najmä v okresoch Snina, Humenné a Medzilaborce.

Hasiči tam na viacerých miestach odčerpávajú vodu po prívalovej vode a odstraňujú z cestných komunikácií spadnuté stromy. V Prešovskom kraji zasahujú hasiči na 13 miestach.

Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru/Facebook

V Snine odstraňujú následky po prietrži mračien

Prietrž mračien spôsobila v nedeľu popoludní v širšom centre Sniny viacero škôd, potvrdila to primátorka mesta Daniela Galandová s tým, že začínajú s odstraňovaním následkov po intenzívnych zrážkach.

Ako spresnila, voda po výdatnom daždi spôsobila problémy v lokalitách Daľkov, Majer či na Ulici 1. mája. „Bol to moment prekvapenia - tentoraz zo strany Vihorlatských vrchov. Tarnovský potok a ostatné potoky poškodili miestne komunikácie aj záhrady mnohých občanov. Snažíme sa sprejazdniť cesty," povedala. O pomoc s odčerpávaním vody požiadali aj hasičov.

Podľa primátorky budú rozsah škôd monitorovať. „Budú aj na majetku mesta, nielen občanov," dodala a tým, že Tarkovský potok či voda stekajúca z okolitých polí im v prípade silných búrok pravidelne spôsobujú problémy.

Meteorológovia varujú pred povodňami v Prešove a Vranove nad Topľou

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal hydrologické výstrahy prvého stupňa pre možné povodne v okresoch Prešov a Vranov nad Topľou. Výstrahy pre rieky Torysa a hornú časť povodia Bodrogu trvajú zatiaľ do nedele 21.00 h. SHMÚ o tom informuje na svojom webe.

PREŠOV/TVnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Východ

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.