Vodič havarovaného autobusu s deťmi naznačil, čo spôsobilo nehodu na Donovaloch

profimedia-0544013390.jpg
Zdroj: HaZZ

Zranili sa štyri deti a jeden dospelý.

Nehoda autobusu plného detí. Nešťastie sa stalo pod horským priechodom Donovaly. Autobus na úzkej ceste skĺzol z krajnice a otočilo ho na bok.

Deň plný očakávania sa razom premenil na drámu. Deti z Podpoľania cestovali do tábora na Liptov. Skončili v prevrátenom autobuse pod cestou.

Nehoda sa stala v miernej pravotočivej zákrute. Autobus schádzal z Donovál smerom do Ružomberka a vodič pred nešťastím musel riešiť nečakanú komplikáciu.

„Vyhýbal som sa kamiónu. Išiel trošku do stredu. Ja som máličko uhol doprava. Tam už je malá krajnica, takže ma chytila a už ma nepustila von. Prevrátil som sa,“ opísal osudný moment nehody 66-ročný vodič autobusu.

Zdroj: TV Markíza

Veliteľ zásahu hasičov Miroslav Benčo po udalosti konštatoval, že 27 detí a traja dospelí boli mimo autobusu. „Väčšina detí bola v poriadku. Niektoré deti už ošetrovala rýchla zdravotná služba,“ dodal.

Celkom sa ľahko zranilo päť ľudí. Zhodou okolností sa deti mali dnes (20. júla) v tábore stretnúť s ministrom školstva. „Všetci sú mimo ohrozenia života. Sú to iba ľahké zranenia, ale myslím, že tie veľké zranenia, ktoré budú niesť tieto deti nasledujúce obdobie, v nich zostáva, tak sa budeme snažiť aj v tomto tábore ich nejakým spôsobom podporiť,“ povedal po príchode na miesto nehody minister školstva Branislav Gröhling.

Autobus plný detí skončil mimo úzkej horskej cesty pod lesom. Pri tomto pohľade je zrejmé, že nehoda dopadla ešte veľmi dobre. „Úsek Donovaly - Ružomberok je rizikový. Bolo to veľké šťastie v nešťastí, že bolo len päť zranených,“ krajský riaditeľ hasičov v Žiline Jaroslav Kapusniak.

Alkohol u vodiča nezistili, škodu predbežne vyčíslili na 5 000 eur.

Reportáž z miesta nehody pripravil Ľubo Fronko.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.  

KORYTNICA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Donovaly

Dôležité udalosti