Zápchy pred Bratislavou sa možno presunú medzi Rovinku a P. Biskupice

19 Andrusko vypoveda.transfer_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Ostrá skúška príde po prázdninách.

Už žiadne čakanie v dopravných zápchach pred Bratislavou? Južné Slovensko má po nedeli takmer 30 kilometrov nových diaľnic a rýchlostných ciest. Odborníci však dopredu avizovali, že ani nové cesty nemusia vyriešiť zlú dopravnú situáciu motoristov, ktorí dochádzajú do hlavného mesta od Šamorína alebo Dunajskej lužnej.

Zo Šamorína je to Bratislavy približne 15 kilometrov. Do hlavného mesta každé ráno prúdia z juhu tisíce motoristov a cesta preto ich nápor nezvláda.

Zápchy a komplikované dochádzanie má vyriešiť nový 30-kilometrový úsek D4 a R7, ktorý funguje iba od nedele. Vydýchnu si hlavne obyvatelia menších obcí, ktoré sa zbavia hlučných kamiónov.

Podľa dopravného odborníka Jozefa Drahovského to vyrieši problém pre obce Čilistov, Dunajská Lužná a Rovinka. Rezortný minister Andrej Doležal je rád, že dopravu dostanú z obcí na novú cestu.

Nová rýchlostná cesta zatiaľ nie je poriadne ukončená. Čaká sa na dostavbu jej ďalšej časti, ktorá povedie až na Bajkalskú ulicu neďaleko Prístavného mosta. „Tento úsek je podľa mňa veľmi dôležitý a čím skôr sa podarí spraviť, tým pre motoristov bude lepšie, lebo to bude ďalší vstup do mesta,“ tvrdí Drahovský.

Zdroj: TASR

To by sa malo stať až na budúci rok. Motoristi tak teraz musia zísť z novej R7 opäť na starú cestu medzi Rovinkou a Podunajskými Biskupicami. Práve v tomto lieviku čakali odborníci najväčšie dopravné zápchy.

Pesimistické predpovede sa zatiaľ nenaplnili. Dopravná situácia medzi Rovinkou a Podunajskými Biskupicami bola už od skorého rána relatívne pokojná.

Dopravný odborník hovorí, že zápcham zatiaľ zabraňuje stará cesta, ktorá je v tomto úseku relatívne široká. „Zídu pri Rovinke, ale tam je už viac jazdných pruhov, čiže vždy je to lepšie, ako keď autá išli cez všetky tie obce,“ doplnil Drahovský.

Tradične väčší nápor sa na tejto ceste dá očakávať až po prázdninách. Nová cesta R7 už teraz dokáže motoristom pri jazde do Bratislavy ušetriť zhruba deväť minút.

Reportáž pripravil Lukáš Zuzelka.

Celé Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obchvat Bratislavy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.