Dráma na východe Slovenska: Po hádke v dome bodol muž svoju družku do brucha

Ilustračná snímka.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Po predchádzajúcej slovnej hádke sa jej vyhrážal zabitím.

Zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a prečinu nebezpečného vyhrážania obvinil policajný vyšetrovateľ 40-ročného muža z okresu Trebišov.

V piatok (17. 7.) večer sa podľa doterajšieho vyšetrovania, v jednom z rodinných domov v obci Veľké Trakany, po predchádzajúcej slovnej hádke vyhrážal zabitím svojej 37-ročnej družke.

"Potom ju aj fyzicky napadol s nožom v ruke. Ženu bodol do oblasti brucha, čím jej spôsobil podľa predbežnej lekárskej správy zranenia s dobou liečenia viac ako sedem dní, pričom mohlo dôjsť k poraneniu životne dôležitých orgánov a vzhľadom na predmet a smer útoku mohlo dôjsť k ťažkej ujme na zdraví," informovala ďalej v pondelok košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Podozrivého muža policajti krátko po čine zadržali. Po vykonaní potrebných procesných úkonov ho umiestnili do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie.

"Vzhľadom na to, že čin spáchal na chránenej osobe, obvinenému mužovi hrozí trest odňatia slobody na päť až 12 rokov," uviedla Mésarová.

Prečítajte si tiež:

VEĽKÉ TRAKANY/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti