Pri Trenčíne niekto vylial olej na cyklotrasu. Ľuďom išlo o život

Do cyklotrasy sa vandali pustili aj zhruba pred mesiacom.

Prechádza cez pútnické miesto, no pred zlomyseľnými ľuďmi ju to neochráni. Nová cyklotrasa v Skalke nad Váhom pri Trenčíne sa opäť stala terčom vandalov. Cyklistom môže ísť aj o život.

Peter Švančárek pravidelne jazdí po cyklotrase do práce. Rozliaty olej a rozbité sklo ho donútilo zosadnúť z bicykla. „Mal som na mále, aby som nespadol, lebo som sa snažil vykľučkovať pomedzi to sklo, aby človek nechytil defekt. Bolo to veľmi klzké," opísal nám.

Podľa Petra si dal niekto mimoriadne záležať. Poľa jeho slov to muselo byť rozlievané tak, aby sa čo najviac maximalizovala plocha. „A potom to sklo, niekto musel ísť s neónkou a pomaličky ju búchať pozdĺž cesty," myslí si.

Poliate boli dva úseky, jeden bol dlhý 25 a druhý zhruba 10 metrov. Na znečistený úsek cyklotrasy prišli zamestnanci správy ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja. Použili absorbent, aby odstránili olej z jej povrchu a vyzametali ďalšie nečistoty.

Zdá sa, že nová cyklotrasa komusi poriadne prekáža. Prípadom sa zaoberá aj polícia. Tá rieši danú vec ako priestupok na úseku ochrany životného prostredia.

Do cyklotrasy sa vandali pustili aj zhruba pred mesiacom, tesne po jej otvorení vykradli servisné cyklostojany. Vyrábali ich študenti a mali slúžiť na základne opravy.

Nakrúcala reportérka Veronika Tesáková.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.  

SKALKA NAD VÁHOM/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cyklotrasa

Dôležité udalosti