EXKLUZÍVNE: Rozhovor s mužom, ktorý mal zháňať falošného Kuciakovho vraha

Tvrdí, že Andruskóove slová sú nezmysly, ktoré sa nezakladajú na pravde

Televízia Markíza získala exkluzívny rozhovor s mužom, ktorý vraj zháňal falošného vraha v prípade likvidácie Jána Kuciaka.

Na súde o tom hovoril Zoltán Andruskó, podľa ktorého to mal urobiť na pokyn Norberta Bödöra. Takto údajne snažil zametať stopy, aby vyšetrovatelia neodhalili Mariana Kočnera.

Okrem Norberta Bödöra ukázal prstom Zoltán Andruskó aj na tohto muža. Popísal, kto mal mať akú pozíciu pri vyrábaní podhodenej stopy k falošnému vrahovi novinára. Za to mali vyplatiť milión eur.

„Pred naším zadržaním dva týždne, 10 dní, bol za mnou pán Dušan Kracina a s tým prišiel za mnou, že na pokyn pána Bödöra on hľadá nejakého bieleho koňa z Maďarska, kto by vraždu bral na seba," povedal v pondelok (20. 7.) Zoltán Andruskó.

Zdroj: TASR

Podľa Dušana Kracinu sú také výmysly a nezmysly, ktoré sa nezakladajú na pravde

Tvrdí, že od Norberta Bödöra žiadnu takúto objednávku neprijal. Vraj ho nepozná, v živote ho nevidel a nemajú ani rovnakých známych. „To, že nejaký pán Bödör existuje som sa dozvedel možno rok a pol dozadu zo správ, takže to je úplná hlúposť a po porade s mojím advokátom podám na pána Andruskóa trestné oznámenie za krivé obvinenie," vyhlásil v rozhovore pre TV Markíza.

Na otázku, čo pozná Mariana Kočnera odpovedal negatívne.

Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
 

Zoltán Andruskó tvrdí, že tým falošným vrahom, ktorý by vzal na seba vraždu Jána Kuciaka a jeho snúbenice, mal byť nejaký bezdomovec z Maďarska. Vraj ho už reálne aj našli. „Nejaká skupina toho človeka mala pod kontrolou, oni by zinkasovali milión eur a tomuto človeku mesačne by prispeli, kým by on bol v base," povedal Andruskó.

„Nejakého Maďara bezdomovca? Nie. Ja neviem ani po maďarsky, ako by som sa dohadoval," reagoval so smiechom.

S Dušanom Kracinom pritom Zoltána Andruskóa donedávna viazalo priateľstvo i spoločné podnikanie. Neskôr mu vraj robil poskoka. Poznajú sa desaťročie. „Môže za tým byť pomsta, že mu dlhujem peniaze, aj také som počul, že som ho udal," hovorí.

Prokurátor, ktorý dozoruje prípad vraždy Jána Kuciaka potvrdil, že informácie o falošnej stope či nastrčenom podhodenom vrahovi mali a operatívne preverovali. „My nemôžeme niekoho obviniť na základe výpovede jedného svedka, to skrátka nestačí," prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vladimír Turan.

Zoltána Andruskóa v tomto procese považuje za dôležitého svedka, lebo jeho výpoveď podľa neho podporujú aj iné dôkazy. A podobne sa vyjadril aj Daniel Lipšic, ktorý zastupuje Kuciakovcov. „Považujem ho v tejto veci za kľúčového svedka. Ak by klamal, tak by sa jeho klamstvo veľmi rýchlo ukázalo a v takom prípade by na to doplatil on sám najviac," myslí si.

Faktom je, že o Dušanovi Kracinovi nehovorí Zoltán Andruskó prvýkrát. Vypovedal, že mu mal Kracina pomáhať aj pri príprave vraždy prokurátora Maroša Žilinku. Konkrétne mal Kracina zohnať nejakých Srbov, ktorí by Žilinku zlikvidovali.

Kracinu zadržali vlani v lete. Vypočuli ho a po niekoľkých hodinách prepustili. Vyšetrovateľovi povedal, že si Srbov vymyslel, priznal však že nejaké peniaze od Andruskóa vzal. „Som v pozícii svedka, nemôžem sa k tomu vyjadrovať, lebo prebieha vyšetrovanie," dodal.

Pozrite si rozhovor, ktorý získala reportérka Zuzana Ferenčáková.

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.   

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Norbert Bödör

Dôležité udalosti