Poslanci rozhodnú o osude premiéra, opozícia ho chce pre diplomovku odvolať

Zehra Yilmaz
Zehra Yilmaz Zdroj: TASR

Matovič vyhlásil, že ak ho poslanci odvolajú, odíde z funkcie predsedu hnutia a z politiky.

V Národnej rade sa o 10.00 h začne mimoriadna schôdza s návrhom na vyslovenie nedôvery predsedovi vlády Igorovi Matovičovi (OĽaNO). Návrh predložili opoziční poslanci Juraj Blanár (Smer-SD) a Richard Raši (nezaradený). Urobili tak po medializovaní podozrenia, že Matovičova diplomová práca je plagiát, dôvodov na jeho odvolanie však vidia viacero.

Predseda vlády uviedol, že ak ho poslanci odvolajú, odíde z funkcie predsedu hnutia a z politiky. Vyhlásil, že prípadný podvod pri svojej diplomovej práci spáchal nevedome, pretože si bol istý, že v nej správne citoval zdroje. Doplnil, že pri svojom odvolávaní v parlamente bude prítomný.

Mičovského premiér zatiaľ nepresvedčil, Krajniak sa chce o tom ešte baviť

Šéfa agrorezortu Jána Mičovského (OĽaNO) predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) v kontexte kauzy premiérovej diplomovej práce zatiaľ nepresvedčil. Vyjadril sa tak vo štvrtok pred zasadnutím vlády.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) si zase myslí, že je na premiérovi, ako sa rozhodne, ale vláda sa o tom ešte bude baviť. „No ja zatiaľ o tom nie som ešte presvedčený, dnes bude o tom veľká rozprava, myslím, že sa všetci k tomu vyjadríme veľmi jasne," uviedol Mičovský. Svoj postoj chce predostrieť v Národnej rade (NR) SR.

„Určite sa vyjadrím v súlade so svojím presvedčením, svedomím a aj štátnou službou, ktorú momentálne zastávam," dodal šéf agrorezortu. Na novinársku otázku o tom, či je prípad kauzy diplomovej práce Igora Matoviča taký istý ako v prípade Borisa Kollára, odpovedal, že sa vyjadrí tiež „úplne napriamo", ale až v parlamente.

„Keďže som bol mimo Bratislavy, tak som nestihol vidieť tlačovú konferenciu celú, ale myslím si, že k tomu povedal všetko, čo uznal za vhodné povedať," uviedol Krajniak s tým, že sa o tom ešte budú na vláde baviť. „Nevidel som jeho diplomovku, takže neviem vám povedať," odpovedal minister práce na novinársku otázku o tom, či ho Matovič presvedčil. Viac k tomu povedať nechcel. Na otázky, či premiéra osloví, aby prácu zverejnil, povedal, že sa o tom ešte budú baviť. „Myslím si, že je na ňom, ako sa rozhodne," dodal. Na novinársku otázku o tom, či si myslí, že môže byť niekto plagiátor a nevedieť o tom, odpovedal, že je to zaujímavá otázka.


BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti