Útočí zákerným spôsobom a trúfne si aj na dospelú ovcu

Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO).
Zdroj: TV Markíza

Poľovníci tvrdia, že čo nezožerie jeho, to zožerie on.

Akoby medvede a vlky nestačili. Chovatelia oviec majú nového nepriateľa. Krkavec útočí zákerným spôsobom a trúfne si aj na dospelú ovcu. Situácia sa zhoršuje.

Chovateľka oviec Oľga Apoleníková chová ovce v Pružinskej doline neďaleko Považskej Bystrice. Keď našli prvé zranené zviera, netušili, čo sa stalo. Keď sa prípady začali množiť, uvedomila si, že majú problém, o ktorom doteraz len čosi počúvali. Povedala nám, že krkavce odlákajú jedno zviera a jeden alebo dva jedince zaútočia naň. Dodnes jej takto tento predátor zlikvidoval sedem dospelých zvierat.

Zdroj: TV Markíza

Na krkavca nemajú pekného slova ani poľovníci. Je ich stále viac a aj na miestach, kde sa predtým nevyskytovali. Zabíjajú mláďatá vysokej zveri, ale aj malé zajace a vtáky. Krkavec má takýto veľký silný zobák, hrubý klinovitý, takže v podstate keď udrie do hlavy mláďaťa, je po ňom.

Krkavec je náš najväčší spevavec. Prefíkaný a vraj neskutočne inteligentný. Poľovníci navrhujú, aby sa ich počet znížil aspoň v problémových oblastiach. Výnimočne s nimi súhlasia aj ochranári. Krkavce si totiž trúfnu aj na vzácne dravce.

A čo hovoria na situáciu poľovníci? Viac sa dozviete v reportáži od Veroniky Tesákovej.

POVAŽSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti