Ako očistíte svoje telo od alkoholu? Prinášame niekoľko tipov

Justin a Hailey na titulke Vogue
Zdroj: shutterstock

Vo veľkom množstve môže poškodiť vašu pečeň a spôsobiť množstvo problémov.

Alkohol patrí k zábave a k oslavám, práve tie majú ľudia v lete extrémne radi. Či už pijete pivo, miešaný nápoj alebo víno, vaše telo tým nepotešíte. Teda v daný večer asi áno, pretože sa cítite skvelo, na druhý deň je to však o niečo horšie.

Podľa odborníkov by ste v priemere mali za hodinu vypiť iba jeden pohár destilátu a následne zapiť dostatočným množstvom vody. Alkohol sa totižto ľahko vstrebáva a účinkuje, avšak ťažko z tela vyplavuje. Práve preto je po veselšom večeri často vyššia aj ručička na váhe. Ideálne je, ak počas večera aj konzumujete jedlo, to vám pomôže v jeho trávení.

Ako očistíte telo do alkoholu?

Alkohol je toxický, a preto sa vaše telo potrebuje očistiť a detoxikovať. V malom množstve je v podstate neškodný, vo veľkom však môže poškodiť pečeň a spôsobiť množstvo problémov, z ktorých niektoré ohrozujú život. Ľudia sa snažia očistiť svoj organizmus z alkoholu z rôznych dôvodov, či už pre lepší pocit, túžbu šoférovať alebo pre zdravie, píše portál healthfully.com.

Aj keď sa ráno necítite dobre a ste slabí, vyhnite sa káve a energetickým nápojom. Je vedecky dokázané, že je kofeín zodpovedný za pomalšie odbúravanie alkoholu. Navyše je káva močopudná a vaše telo je po prijatí alkoholu dehydrované.

Prečítajte si aj: Pivo, dve deci vína alebo poldeci destilátu. Čo obsahuje podľa vás viac alkoholu?

Áno, alkohol dehydruje, a preto na druhý deň pite veľa tekutín. Zvoľte hlavne čistú a minerálnu vodu. Je to jednoduché. Keď veľa pijete, častejšie chodíte aj na toaletu a odľahčíte tak svoje obličky. Vyplavíte z tela všetky toxíny a škodlivé látky. Dobrou voľbou môžu byť aj rastlinné a ovocné šťavy alebo bylinné čaje, ktoré sú zdravé a pomáhajú riediť toxíny v tele.

Choďte na krátky pôst. Pôst je jedným zo spôsobov, ako vyčistiť telo a tiež mu dáte šancu na samoliečenie. Stačí aj krátky jeden až trojdňový pôst. Zlepší sa vám pokožka a vyčistia sa obličky aj pečeň. Aj mnoho stredísk na liečbu alkoholu začleňuje do svojich programov pôst.

Prečítajte si aj: Malorka rázne zakročila proti alkoholovým výstrelkom turistov, zatvorila bary

Vyčistite si svoju pečeň. V dôsledku užívania alkoholu dostáva vaša pečeň naozaj zabrať. Pečeň je orgán, ktorý z tela odfiltruje mnoho jedov a škodlivých látok. Čistením pečene je tento orgán schopný lepšie vykonávať svoju prácu. Pri posilňovaní pečene sú veľmi účinné bylinné lieky, zabezpečujú jej lepšie fungovanie. Jedným z nich je aj Pestrec mariánsky, inak známy aj ako Bodliak mliečny. Veľmi účinná je aj púpava a koreň lopúcha, ich kombinácia si však neodporúča.

Súčasťou vášho očistného programu by malo byť aj cvičenie. Pomáha telu pri uzdravení, rozhýbaní a prekrvení. Naraz sa zbavíte toxínov aj tukov. Prospešný je akýkoľvek druh cvičenia, je len na vás, či si zvolíte chôdzu, aerobik, bicyklovanie, beh alebo niečo úplne iné. Pri cvičení však nezabúdajte na ešte väčší príjem tekutín.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.