Svoju úlohu zohral alkohol: Mladíci, ktorí sa utopili na Zemplínskej Šírave, boli podgurážení

Tragédia na Zemplínskej Šírave
Tragédia na Zemplínskej Šírave Zdroj: TV Markíza

Ich telá boli nájdené dnes ráno.

Letná tragédia na Zemplínskej Šírave. Po rušnej festivalovej noci v táborisku obsadili brehy vodnej nádrže policajné a hasičské autá. Nič netušiaci rekreanti sledovali pátraciu akciu, ktorá mala pre dvoch mladíkov zo Spišskej Belej trpký koniec. Podstatnú úlohu v tomto nešťastí zohral alkohol.

Šestica priateľov sa po potužení alkoholom vybrala do vody. Podľa našich informácií sa nafukovačka, na ktorej sedeli, rozhojdala. Na hladinu sa však vynorili už len štyria.

Dvadsaťročných mladíkov Erika a Jána videli na nafukovačke ich kamaráti naposledy v podvečerných hodinách neďaleko prístavu. Chlapci hneď zalarmovali políciu a začalo sa pátranie.

Do príchodu polície sa ich pokúšali sami hľadať pod hladinou. Keď sa však zotmelo, pátranie vo vode prerušili a nad ránom si na pomoc zavolali hasičov.

Zdroj: facebook.com/Polícia Slovenskej republiky

"Na vyžiadanie policajného zboru sme výjazdovali na Zemplínsku Šíravu vyhľadávať dve osoby, ktoré sa utopili. Takisto sme spolupracovali s potápačmi z hasičskej a záchrannej brigády z Humenného, ktorí v podstate identifikovali to miesto, kde boli chlapci utopení," uviedol jeden z hasičov. Ich telá napokon našli okolo 9.30 h.

"Privolaný obhliadajúci lekár na mieste konštatoval v oboch prípadoch smrť bez cudzieho zavinenia a nariadil pitvu, ktorá určí presnú príčinu smrti," uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Polícia v tejto súvislosti prijala trestné oznámenia pre podozrenie z trestného činu usmrtenia. Podľa výsledkov pitvy sa rozhodne o ďalšom postupe.

Téme sa venovala Veronika Bozdošová.


ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zemplínska Šírava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.