Štátny tajomník Dolinay (†38) bol v tragickej nehode zrejme nevinne

Tragédia na Zemplínskej Šírave
Tragédia na Zemplínskej Šírave Zdroj: Prezídium HaZZ.

V aute s ním sedela aj manžeka a malý syn.

Pri tragickej dopravnej nehode zahynul v sobotu popoludní štátny tajomník Ministerstva kultúry (MK) SR Vladimír Dolinay. Na sociálnej sieti o tom informuje rezort kultúry.

"Ministerstvo kultúry SR dnes zasiahla mimoriadne smutná správa. Pri tragickej dopravnej nehode v poobedňajších hodinách zahynul štátny tajomník rezortu kultúry Vladimír Dolinay," uvádza ministerstvo, ktoré rodine a pozostalým vyjadruje úprimnú sústrasť.

Zdroj: MK SR

Dopravná nehoda  sa stala v sobotu dopoludnia neďaleko Komárna. V dvoch autách, ktoré sa čelne zrazili. sa viezlo päť osôb. Štyri z nich utrpeli zranenia rôzneho rozsahu piata osoba zahynula. Nehoda je momentálne v štádiu vyšetrovania. "Okolnosti sú v štádiu vyšetrovania. Vyšetrovateľ Policajného zboru začal trestné stíhanie za trestné činy usmrtenia a ublíženia na zdraví," uviedla pre TASR krajská policajná hovorkyňa v Nitre Renáta Čuháková.

Podľa TV JOJ chybu mal urobiť vodič oprotiidúceho auta, ktorý prešiel do protismeru. V aute, ktoré bolo v nehode nevinne sa okrem Dolinaya viezla aj jeho manželka a malý syn. Žena utrpela vážne zranenia, chlapček menej vážne a štátny tajomník zahynul.

Dolinaya vymenovala vláda do funkcie 1. júla. Štátny tajomník bol známy z pôsobenia v komunálnej politike, bol poslancom mestskej časti Bratislava-Petržalka, hlavného mesta SR Bratislavy i Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Prezidentka: Vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a kolegom zosnulého V. Dolinaya

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vyjadruje úprimnú sústrasť rodine, blízkym a kolegom štátneho tajomníka Ministerstva kultúry SR Vladimíra Dolinaya, ktorý zahynul v sobotu popoludní pri dopravnej nehode. TASR o tom informovala Martina Goffová, riaditeľka odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR.

Profil štátneho tajomníka MK SR Vladimíra Dolinaya

Vladimír Dolinay sa narodil 1. septembra 1981 v Žiline. Študoval slovenský jazyk a katolícke náboženstvo na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave, štúdium ukončil v roku 2005. V roku 2004 až 2013 vykonával pedagogickú činnosť, bol učiteľom slovenského jazyka a náboženskej výchovy.

V rokoch 2014 až 2015 zastával post asistenta poslankyne Európskeho parlamentu Jany Žitňanskej.

Venoval sa aktívne komunálnej politike. V rokoch 2014 až 2018 bol poslancom miestneho zastupiteľstva v bratislavskej mestskej časti Petržalka.

Opätovne ho zvolili aj v roku 2018, keď kandidoval za koalíciu Sloboda a Solidarita, Nova, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Sme rodina - Boris Kollár. Rovnako ho voliči v komunálnych voľbách 2018 zvolili za poslanca Mestského zastupiteľstva v Bratislave.

Zároveň bol Dolinay od volieb do VÚC v roku 2017 krajským poslancom Bratislavského samosprávneho kraja.

Bol tiež poradcom starostky mestskej časti Staré Mesto Zuzany Aufrichtovej pre oblasť školstva. Stal sa členom Správnej rady Nadácie mesta Bratislava. Hlavné mesto zastupoval aj ako člen Dozornej rady Dopravného podniku Bratislava.

V parlamentných voľbách 2020, ktoré sa konali 29. februára 2020, sa uchádzal o hlasy voličov na kandidátke strany Za ľudí na 24. mieste. Za poslanca NR SR nebol zvolený, 1. júla 2020 ho vymenovali za štátneho tajomníka Ministerstva kultúry SR na návrh ministerky kultúry Natálie Milanovej (OĽaNO).

Ako komunálny politik aj ako bloger sa Vladimír Dolinay zaoberal otázkami transparentnosti, korupcie, životného prostredia a aktivitami developerov, vystupoval tiež proti extrémizmu.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vladimír dolinay

Dôležité udalosti