Stovky filmov a seriálov, obľúbené programy TV Markíza skôr ako v televízii, atraktívne športové prenosy, a to všetko bez reklám a bez viazanosti.
Vyskúšať na 7 dní zadarmoPrečítajte si prípady, kedy si nemocnica môže poplatok pýtať a kedy nie.
Po odvysielaní prípadu z Popradu sa nám ozvali diváci z Nových Zámkov s tým istým problémom. Za CD nosič z röntgönu zaplatili dve eurá.
"Dané vyšetrenie by malo byť plne hradené z verejného zdravotného poistenia.Okrem vykonania vyšetrenia aj technické zabezpečenie, technický materiál.Pacient by za toto platiť nemal v prípade ak je vyšetrenie indikované lekárom," vysvetľuje ministerstvo zdravotníctva.
Spýtali sme sa v Nových Zámkoch, ako to teda je a prečo vyberajú poplatok za CD nosič. Ukázalo sa, že poplatky za CD nosič sa medzitým z časti stali minulosťou.
Ministerstvo zdravotníctva dáva veci na pravú mieru a vysvetľuje, že poplatok si zdravotnícke zariadenie naozaj môže od pacienta pýtať a menuje príklad.
Ak vyšetrenie nie je indikované lekárom, pacient sa stáva samoplatcom-hradí všetko sám. Dvojeurový poplatok pacient uhrádza, ak si výsledok vyšetrenia vypýta opakovane, teda ak stratím cd so snímkami a potrebujem opakovane napáliť a tiež, ak si pacient žiada pre druhého lekára snímok.
To, že posielajú výsledky priamo lekárovi elektronicky a ako to vlastne funguje, napríklad či má pacient priniesť so sebou hneď mailovú adresu svojho lekára alebo majú svoju databázu v nemocniciach, by pacientovi mal niekto vysvetliť.
Kto sa v tom má potom vyznať? Nemocnice pýtajú a pacienti mĺkvo platia hoci by nemuseli. No ak ide o vrátenie neopodstatnene vypýtaných dvojeuroviek, to už budú zrejme zaryto mlčať zdravotnícke zariadenia.